Trešdien, 6. decembrī, pulksten 18 Liepājas 17.–19. gadsimta interjera muzejs "Hoijeres kundzes viesu nams" Kungu ielā 24 aicina uz ekskursiju sveču gaismā, kam pulksten 19 sekos baroka laika kamermūzikas koncerts "Baroka mūzikas skaņas Hoijerē", kurā uzstāsies izcilā latviešu klavesīniste Aina Kalnciema un ar baroka laika dziedājumiem priecēs aktrise Leornarda Ķestere-Kļaviņa, portālu informēja Hoijeres kundzes viesu nama vadītāja Ieva Dzintare.

Sveču gaismas ekskursijas laikā Hoijeres nama stāstnieki apmeklētājus aizvedīs gadsimtus senā pagātnē, iepazīstinot ar Hoijeru vakara gaitām un Stenderu ģimenes novakares paradumiem. Būs iespēja ne tikai aplūkot vēsturiskos interjerus un priekšmetus, bet arī iepazīties ar cilvēku paradumiem un nodarbēm dienas nogalē.

Savukārt vakara otrajā daļā, kas sāksies pulksten 19, baroka laika komponistu skaņdarbus izpildīsi klavesīniste Aina Kalnciema. Programmā, pievienojoties aktrisei Leonardai Ķesterei-Kļaviņai, izskanēs arī divas dziesmas no Kurzemes hercogienes Luīzes Šarlotes dziesmu grāmatas.

Muzikālajā vakara programmā iekļautās dziesmas ir no hercogienes Luīzes Šarlotes dziesmu grāmatas, ko viņa izmantojusi kopš piecpadsmit gadu vecuma un ņēmusi līdzi pūrā, apprecoties ar Kurzemes hercogu Jēkabu. Grāmatu 1632. gadā sastādījis Brandenburgas galma mūziķis Valters Rovs, iekļaujot tajā pats savus un tā laika slavenību – Tomasa Kempiona, Tomasa Morleja un arī nezināmu autoru darbus.

Dziesmu grāmatas oriģināls glabājas Sanktpēterburgā, bet manuskripta faksimilizdevums ar zelta burtiem un ādas iesējumā, mūsdienu nošu un teksta pierakstā, 300 eksemplāru lielā tirāžā pēc triju gadsimtu prombūtnes ir atgriezies Latvijā.

Pēc pasākuma interesenti tiek aicināti uzkavēties arī "Hoijeres krogā", kur iespējams nobaudīt vēsturiskām sajūtām un garšām piepildītu mielastu. Lai rezervētu sev vietu vakariņām, aicinām iepriekš sazināties par ēdienkartes piedāvājumu, zvanot pa tālr. 26672124 vai rakstot kunguiela24@gmail.com.

Informējam, ka pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana un video filmēšana. Iegūtie materiāli tiks izmantoti pasākuma, Liepājas interjera muzeja un Liepājas muzeja publicitātes nolūkos. Atrodoties pasākuma norises vietā, jūs apliecināt, ka esat informēts par to, ka tiekat iekļauts/-a audio vai vizuālajā materiālā.