Trešdien, 6. decembrī, Liepājas 17.–19. gadsimta interjera muzejs "Hoijeres kundzes viesu nams" Kungu ielā 24 aicināja uz ekskursiju sveču gaismā un baroka laika kamermūzikas koncertu "Baroka mūzikas skaņas Hoijerē", kurā uzstājās klavesīniste Aina Kalnciema un aktrise Leornarda Ķestere-Kļaviņa, informēja Liepājas muzeja Sabiedrisko attiecību speciāliste Rasa Zālīte.

Sveču gaismas ekskursijā Hoijeres nama stāstnieki apmeklētājus aizveda gadsimtus senā pagātnē, iepazīstinot ar vakara gaitām un novakares paradumiem, kā arī ar nama vēsturiskajiem interjeriem un priekšmetiem.

Vakara otrajā daļā baroka laika komponistu skaņdarbus uz 1685. gada Holandes instrumenta – virdžināla – kopijas, kas uz Liepāju atceļoja kopā ar klavesīnisti, izpildīja Aina Kalnciema. Pievienojoties aktrisei Leonardai Ķesterei-Kļaviņai, programmā izskanēja arī divas mīlas dziesmas senfranču un senangļu valodās no Kurzemes hercogienes Luīzes Šarlotes dziesmu grāmatas.

Koncerta laikā abas mākslinieces savus priekšnesumus papildināja ar stāstījumiem par klavesīnu, skaņdarbiem un Luīzi Šarloti no Brandenburgas – Brandenburgas markgrāfieni, Kurzemes un Zemgales hercogieni, hercoga Jēkaba Ketlera sievu.