Svētdien, 3. oktobrī Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" kamernotikumu sērijas "Personīgi" jauno sezonu atklāja divi spilgti latviešu mūziķi, kuri augstu novērtēti ārpus robežām –  Berlīnes filharmoniķu kontrabasu grupas mūziķis Gunārs Upatnieks un "ECHO Klassik" laureāte, pianiste Lauma Skride. Pirmajai kopīgi izveidotajai koncertprogrammai mūziķi bija izvēlējušies romantisma laikmeta skaņdarbus, informē SIA "Lielais Dzintars" sabiedrisko attiecību vadītāja Elizabete Hartmane.

Kopš 2015.gada rudens, kad Gunārs Upatnieks kopā ar "Berlin Phil String Quintett" mūziķiem atklāja "Lielā dzintara" akustisko Kamerzāli, izcilais kontrabasists jau vairākkārt viesojies Liepājas koncertnamā, savukārt pianistei Laumai Skridei šī bija debija Liepājas zālē un atgriešanās pie liepājniekiem pēc vairāku gadu pārtraukuma.

Ar retorisku jautājumu "ko gan kontrabasists dara garos ziemas vakaros", vakaru atklāja kontrabasists Gunārs Upatnieks, klausītājus iepazīstinot ar paša veidotu pārlikumu Roberta Šūmaņa divdaļīgajam Adagio un Allegro, kas oriģināli komponēts mežragam. Skaņdarba pirmā daļa izskanēja īstenās romantisma noskaņās, savukārt otrā – izveicīgais allegro – piedāvāja aktīvu un dinamisku dialogu ar virtuozo pianisti.

Vakara turpinājumā – par itāļu kontrabasa spēles Paganīni dēvētā Džovanni Botezīni darbi, bet koncerta otrajā daļā izskanēja vijīgi romantiskā franču kamermūzika. Viegli atpazīstamā Sezāra Franka Lamažora sonāte, kas oriģināli komponēta vijolei, koncertā jau atkal skanēja paša Upatnieka veidotā pārlikumā. Pēc skatītāju gavilēm un sirsnīgiem aplausiem duets uz skatuves atgriezās ar koncerta piedevu – Roberta Šūmaņa "Du bist wie eine Blume".

Turpinot kamersērijas "Personīgi" tradīciju, pēc koncerta apmeklētājiem bija iespēja satikt māksliniekus, lai brīvā un sirsnīgā atmosfērā ļautos pēckoncerta sarunām un uzdotu jautājumus par programmā dzirdēto. Koncerta apmeklētāju vidū bija šobrīd Berlīnē dzīvojošā mūziķa un pedagoga Gunāra Upatnieka pirmais kontrabasa spēles skolotājs – JVLMA pieaicinātais docētājs Sergejs Brīnums un citi nozīmīgākie kontrabasa spēles virzītājspēki Latvijas mūzikas dzīvē.

Gunārs Upatnieks  karjeru sācis kā Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra kontrabasu grupas koncertmeistars, bijis Bergenas filharmoniskā orķestra kontrabasu grupas otrais koncertmeistars, bet kopš 2011.gada ir prestižā Berlīnes Filharmonijas orķestra mūziķis. Paralēli orķestra darbam un kamermūzikas projektiem, Upatnieks ir Hansa Eislera Berlīnes Mūzikas akadēmijas profesors kontrabasa spēlē. Karjeras laikā uzstājies visā Eiropā un ASV, spēlējis Marisa Jansona, Andra Nelsona, Lorensa Renesa, Olari Eltsa, Anu Tali, Mstislava Rostropoviča un citu meistaru vadībā.

Lauma Skride ir Eiropā un citviet pasaulē pieprasīta kamermūziķe un soliste. Lauma ir "Bēthovena gredzena" 2008.gada ieguvēja, un viņas spēle tiek augstu vērtēta jo īpaši vācu klasiskajā un romantisma mūzikā. Lauma Skride ieskaņojusi Fanijas Henzeles klavierciklu "Gads" skaņu ierakstu namā "Sony" un par šo ierakstu saņēmusi "ECHO Klassic" balvu kā gada labākā jaunā mūziķe.

Koncertsērijas "Personīgi" turpinājumā līdz gada beigām tiks piedāvāti vēl trīs spoži notikumi, kas piedāvās tikties ar pasaulē atzītiem latviešu mūziķiem, kā arī iepazīstinās ar ārvalstu viesiem. 24.oktobrī programmā "Venēcijas karnevāls" klausītāji tiksies ar latviešu-dāņu kvintetu "Carion", 28.novembrī Liepājā pirmoreiz viesosies Latvijas kamermūzikas izcilības  – vijolniece Eva Bindere, čelliste Kristīne Blaumane un pianists Reinis Zariņš – jeb "Trio Palladio", bet koncertsērijas gadu 12.decembrī noslēgs zviedru folkmūzika "Trio Ahlberg, Ek & Roswall" atraktīvajā izpildījumā. Visi sērijas "Personīgi" koncerti gaidāmi svētdienu pēcpusdienās pulksten 15 un notiek Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" Kamerzālē.

Koncertus ar Liepājas pašvaldības un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu organizē SIA "Lielais Dzintars". Biļetes pieejamas "Biļešu paradīzes" tīkla kasēs visā Latvija, interneta vietnē www.bilesuparadize.lv un koncertzāles informācijas centrā.