Talsu novada muzejā, Kārļa Mīlenbaha ielā 19, no 1. jūlija atvērta galerijas "Romas dārzs" krājuma izstāde "Kurzemes ainava".

Sadarbībā ar Talsu muzeja izstāžu kuratori un mākslinieci Gunu Millersoni atlasīti dažādu autoru – Jāņa Gaiļa, Jāņa Sudmaļa, Valtera Uztiča, Visvalža Ziediņa, Valda Mackara (Mic), Skaidrītes Elksnītes, Matīsa Zavicka, Artūra Baumaņa, Roberta Stārosta, Kārļa Lejnieka, Valda Līcīša, Žaņa Sūniņa, Staņislava Diņģeļa, Egila Brūna, Emīla Braunberga, Lūcijas Žurginas, Ata Viduga un Aleksandra Karpova darbi.


Izlase atspoguļo Kurzemes ainavai raksturīgo – jūru, pludmali, pilsētu ainas, mazpilsētas, iekļaujot arī figurālas kompozīcijas. Tā ir neliela izlase no kolekcijas, kuru ikviens interesents vienmēr var aplūkot ekspozīcijā „Liepāja. Laiks. Mākslinieks" galerijas izstāžu zālēs Liepājas centrā, Zivju ielā 3.

Izstādes "Kurzemes ainava" lielākā daļa ir 20. gadsimta II pusē radīti darbi. Būs apskatāmi arī interesanti padomju laika sniegumi, kā arī vairākas Talsu ainavas. Šīs izlases lielākais pārsteigums ir tieši Valtera Uztiča ( kurš kādu laiku ir bijis talsinieks – tūlīt pēc II pasaules kara 5 gadus gleznotājs strādājis Talsu novadpētniecības un mākslas muzejā) piecu darbu izlase ar vasarīgi dekoratīvu krāsu kolorītu. No Talsu novada māksliniekiem pārstāvēti Atis Viduks un Žanis Sūniņš. 


Liepājas uzņēmēja un kolekcionāra Ivara Kesenfelda mērķtiecīgi veidotā mākslas darbu kolekcija vienkopus pulcē izcilāko, interesantāko un talantīgāko Liepājas mākslinieku darbus. Kolekcija veidota vairāku gadu garumā, paši pirmsākumi bija, atverot mākslas galeriju „Māja", vēlāk viesnīcu „Promenāde", kuras interjerā arī tagad eksponēti oriģināli mākslas darbi. Veidojot kolekciju, novērtējot savas pilsētas kultūras un mākslas tradīcijas, tika apzināti mākslinieki un to darbi, kas ir saistīti ar Liepāju.

Kad Ivars Kesenfelds atjaunoja slavenā Liepājas arhitekta P. M. Berči 19. gadsimta beigās projektēto ēku kompleksu Liepājas centrā Zivju ielā 3, tā pagarbstāva plašajās telpās tika izveidotas izstāžu zāles mākslas galerijai „Romas dārzs". Šeit ir izveidojusies jauna un eleganta kultūrvieta Liepājā ar labu viesnīcu un kafejnīcām blakus. Galerija gādā par izstāžu daudzveidību, organizējot šeit arī aktuālās mākslas izstādes.


Kolekcijā plaši pārstāvēti Liepājas mākslinieki Valters Uzticis, Jānis Sudmalis, Matīss Zavickis, Artūrs Baumanis, Jānis Gailis, Egils Radziņš, Augusts Annuss, Valdis Mackars un daudzi citi Latvijas mākslinieki. "Romas dārza" kolekcija ir vienīgais publiski skatāmais Liepājas mākslinieku darbu krājums, kur klātienē iepazīt vairāk nekā 200 mākslas darbu – gleznas, akvareļus un grafikas.

Izstāde būs apskatāma līdz 31. jūlijam, 10. jūlijā pulksten 14 paredzēta tikšanās ar galerijas pārstāvjiem.