Mākslas galerija "Romas dārzs" (Zivju iela 3), mainot darbības fokusu, nomainījusi arī savu vizuālo identitāti, izstrādāta arī jauna mājaslapa.

Kopš galerija "Romas dārzs" pirmoreiz vēra durvis, pagājuši jau gandrīz divi gadi, un, mainoties galerijas uzmanības centram, tiek mainīta un pieteikta arī jaunā galerijas identitāte – jauns logotips, mājaslapa un darbības virziens. Atšķirībā no galerijas darbības pirmsākuma, tā vairs nedarbosies antikvariāta un antikvāro priekšmetu tirdzniecības profilā, bet turpmāk pievērsīsies tikai vizuālās mākslas radošo procesu atspoguļojumam, kā arī mākslas darbu tirdzniecībai.

Galerijas jaunajā logotipā ietverta ideja par divu pretpolu sastapšanos, polaritāte redzama krāsu gammā un saspēlē starp gaismu un tumsu. Tā kā galerijas telpas atrodas kompleksa "Romas dārzs" pagrabtelpās, pazemē, arī logotipā ietvertais grafiskais risinājums atveido virszemes un pazemes līdzāspastāvēšanu un viengabalainību. Logotipa autore ir māksliniece Lauma Kalniņa.

Jaunā galerijas mājaslapa pieejama vietnē www.galerijaromasdarzs.lv, kur ikvienam interesentam ir iespēja līdzsekot galerijas radošajai darbībai, aktualitātēm, izstāžu darbībai, kā arī aplūkot kolekcijā un tirdzniecībā pieejamos mākslas darbus. Kā jauninājumu mājaslapā esam izveidojuši ātru un ērtu sazināšanās funkciju, izmantojot Messinger aplikāciju.

Galerija "Romas dārzs" līdz šim savās telpās uzņēmusi un orgaizējusi dažādu mākslinieku personālizstādes, tostarp, mākslinieka Kārļa Dobrāja personālizstādi "Gaismēnas", mākslinieces Unas Lekuzes "Spēli", biedrības "Mākslas kolēģi" valsts simtgadei veltīto izstādi "Ne-zūdošā Liepāja", Pasaules latviešu mākslas centra (PLMC) izstādi "Ar Latviju sirdī", mākslinieku Ulda Rubeža un Egona Peršēvica kopizstādi "In the Middle of Nowhere" jeb "Nekurienes vidū", kā arī, sadarbībā ar PIKC Liepājas Mūzikas, māksla un dizaina vidusskolu, nesen tika veidots kopprojekts "Citāda klusā daba". Galerija rīkojusi arī Liepājas vecmeistaru Valtera Uztiča un Jāņa Lauvas kolekciju izstādes.

Šobrīd galerijā "Romas dārzs" skatāmas divas ekspozīcijas: "Liepāja – Laiks – Mākslinieks ", kurā ikvienam liepājniekam un pilsētas viesim ir iespēja iepazīties ar plašu Liepājas 20. gadsimta mākslinieku darbu kolekciju – gleznām, akvareļiem, grafiku, kā arī izstāde "Tēlnieka Raimonda Gabaliņa filozofiskas meditācijas", kurā eksponēti mākslinieka tēlniecības objekti un stājdarbi, kas pārstāv supremātisma un konstruktīvisma stilistisko novirzienu.

Galerija "Romas dārzs" darbojas arī sekojošās jomās un pakalpojumos: vecmeistaru un mūsdienu mākslinieku darbu uzpirkšana un pieņemšana komisijā, latviešu vecmeistaru un šodienas mākslinieku darbu noma un tirdzniecība, kā arī ikvienam interesentam iespēja vērsties galerijā pēc oriģinālas, individuālas vai biznesa dāvanas no galerijas kolekcijā esošajiem krājumiem.

Galerijas darba laiks ir no otrdienas līdz piektdienai, darba dienās no pulksten 11 līdz 18, sestdienās – no pulksten 11 līdz 16. Ieejas biļetes cena pieaugušajiem 2,50 eiro, studentiem, pensionāriem – 1 eiro, bērniem, skolēniem ieeja galerijā ir bez maksas.