Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola (LMMDV) sadarbībā ar galeriju "Romas dārzs" 26. aprīlī pulksten 12 aicina uz izstādes "Citāda klusā daba" atklāšanu.

Mēneša garumā dubultizstādes ietvaros vienkopus būs iespējams aplūkot gan gleznošanas konkursa spilgtākos veikumus, gan franču mākslinieka Silvēra Žarozo (Silvère Jarrosson) vadītajā meistarklasē veidotos darbus. Līdztekus konkursa un meistarklasē darinātajiem darbiem skatāmi arī labāko audzēkņu darbu izlase.

Gleznošanas konkurss norisinājās 16.aprīlī LMMDV telpās, un tajā piedalījās gleznošanas skolotāju izvirzītie audzēkņi, kā arī interesenti no 1. līdz 4.kursam. Konkursa darba uzdevums bija no liela apjoma uzstādījuma izkadrēt sev vēlamo kompozīciju, izpildot to tradicionālā vai paša audzēkņa izvēlētā autortehnikā. Darbu izvērtēšanai tika veidota arī īpaša žūrijas komisija, kurā bija LMMDV direktore Inga Auziņa, struktūrvienības vadītāja radošajā darbā Mākslas izglītības programmām Iveta Heinacka, speciālo mācību priekšmetu vadītāja Andra Zvirbule, māksliniece Dace Dēliņa-Lipska, profesors, mākslinieks Aldis Kļaviņš, kā arī galerijas "Romas dārzs" vadītāja Astra Dzērve.

Savukārt otru dubultizstādes daļu veido 4. aprīlī notikušās franču mākslinieka Silvēra Žarosona (Silvère Jarrosson) glezniecības meistarklasē tapušo audzēkņu darbu izlase, kā arī Silvēra Žarosona izstādes "Iekļauties kustībā" atklāšanas performancē koncertzālē "Lielais dzintars" radītais darbs.

Konkursa un izstādes mērķis "Citāda klusā daba" ir veicināt skolas audzēkņu radošo pašizpausmi glezniecībā, kā arī sniegt iespēju un varbūt pat pirmo pieredzi jaunajiem mākslas jomas pārstāvjiem profesionālai dalībai izstādēs.

Izstādes "Citāda klusā daba" atklāšanā 26. aprīlī norisināsies arī labāko konkursa laureātu apbalvošana.

Izstāde galerijas "Romas dārzs" telpās būs apskatāma no 26.aprīļa līdz 21.maijam.