No piektdienas, 17. novembra, galerijā "Romas dārzs" būs skatāma mākslinieka Jāņa Januļa personālizstāde "Piešķilt gleznu", portālu informēja galerija "Romas dārzs".


Lielāka daļa darbu tapusi pēdējo gadu laikā ceļojumā cauri Dienvidamerikai, pielāgojoties vietējām īpatnībām un tur pieejamajiem gleznošanas materiāliem.


Par gleznu tapšanas procesu Jānis Janulis saka: "Pēdējais pieskāriens ar otu. Glezna sāk darboties. Vai jāsāk viss no jauna – esi palaidis garām savu veiksmes mirkli. Jāmēģina noķert nākamo iespēju. To varētu salīdzināt ar dzinēja iedarbināšanu, kā ainās no vecām filmām. Vissvarīgākajā, vissaspīlētākajā brīdī dzinējs bezcerīgi nedarbojas. Tu startē, startē, startē (vēlams ar apaļo otu, bet der arī plakanā), līdz pašā pēdējā brīdī motors sāk rūkt un tevi pārņem prieka sajūta. Dzirkstele ir piešķīlusies. Glezna darbojas. Ierūcas. Citreiz skaļāk, citreiz klusāk, bet tomēr ierūcas."


Jānis Janulis , "Zemes saimnieki (pēc E.Iltnera)", 2023. Publicitātes attēls.


Mākslinieks Jānis Janulis (1976) dzimis Cēsīs. Beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu pie Kristapa Zariņa un Jura Jurjāna. Kopš 2005. gada piedalās dažādās izstādes Latvijā un ārzemēs. "Piešķilt gleznu" ir mākslinieka otrā personālizstāde.


Galerija "Romas dārzs" atvērta no otrdienas līdz sestdienai pulksten 12 – 18, svētdienās pulksten 12 - 15. Zivju iela 3, Liepāja.