Trešdien, 3. augustā, pulksten 17 viesnīcas "Promenade Hotel" Hika spīķera terasē un Vites spīķerī festivāla "Via Baltica" ietvaros atklās izstādi "Pateiktais klusums".

Izstādē būs skatāmas divu lietuviešu mākslinieču Neringas Žukauskaites (Neringa Žukauskaitė) un Kristīnas Norvilaites (Kristina Norvilaitė) grafikas. Kā apgalvo pašas mākslinieces, izstāde ir par tiem klusuma brīžiem, kas patiesībā nekad nav klusi un tukši, bet gan pilni dzīvības, pilni vārdu. Linogriezuma tehnikā veidotie mākslas darbi radušies iedvesmojoties no plaša tēmu klāsta – klasiskās mūzikas, kosmosa, krīta zīmējumiem, kas karstā vasaras dienā zīmēti uz asfalta, u.c. Salīdiznājumā ar citiem linogriezuma tehnikas darbiem šie ir veidoti uz kanvām nevis parpīra, kā tas būtu parasti.

Kristīna Norvilaite un Neringa Žukauskaite ir lietuviešu mākslinieces, kas plaši pazīstamas mūsdienu mākslas pasaulē. Viņu personālizstādes ir notikušas vairāk nekā 20 valstīs un dalība grupu izstādēs vairāk nekā 100 valstīs visā pasaulē. Kristīna Norvilaite ir pazīstama arī kā grāmatu ilustratore, scenogrāfe un starpdisciplināru mākslas darbu autore. Šajā izstādē viņas darbos dominē spilgtas, dekoratīvās krāsas un kontrasti starp sarkano, balto un melno, apvienojot tos ar minimālisma estētiku. Neringa Žukauskaite savus mākslas darbus saista ar klusumu – katrs izstādes apmeklētājs tiek aicināts cienīt klusumu, lai nokļūtu neparastā vietā, kurā mājo mākslinieka radošais gars un sapņi, kā arī meklēt savus vārdus šajā "Pateiktā klusuma" pasaulē.

Izstāde apskatāma līdz 2. septembrim, ieeja tajā ir bez maksas.

Festivāls "Via Baltica" šogad notiek no 28. jūlija līdz 3. septembrim Liepājā un Kuldīgā. Programmā līdz ar izstādēm būs skatāms arī Pētera Krilova filmas "Uz spēles Latvija" bezmaksas seanss, kā arī vairāki izcilu mākslinieku kamermūzikas un džeza koncerti. Pirmo no koncertiem dzirdēsim jau 18. augustā koncertzāles "Lielais dzintars" Lielajā zālē, kad tur uzstāsies prestižais igauņu a capella ansamblis "Estonian Voices". Ar plašāku festivāla programmu iespējams iepazīties mājaslapā www.viacultura.lv/viabaltica.

Biļetes uz visiem koncertiem nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs un interneta vietnē "bilesuparadize.lv".

Festivāla "Via Baltica" rīkotājs ir nodibinājums "Via Cultura". Festivāls notiek ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Liepājas kultūras pārvaldes un Kuldīgas novada domes finansiālu atbalstu. Plašāka informācija pieejama interneta vietnē www.viacultura.lv, kā arī sociālajos portālos twitter.com/via_baltica, draugiem.lv/viabaltica un facebook.com.