8.martā pulksten 19 Liepājas Latviešu biedrības namā Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) turpinās klausītājus iepazīstināt ar kolektīva spilgtākajiem mūziķiem.

Koncertciklā „Dzintara skaņas zvaigznājs” LSO šoreiz piedāvā Reinholda Gliera virtuozo Koncertu mežragam ar orķestri Ingus Novicāna izpildījumā.

Atgādinām šogad Liepājas Simfoniskais orķestris ir aizsācis jaunu koncertu ciklu „Dzintara skaņas zvaigznājs”, kurā iepazīstinās savus klausītājus ar izcilākajiem mūziķiem no paša orķestra vidus. „Janvārī tā bija vijolniece, orķestra koncertmeistare Ilze Zariņa, kura guva lielu publikas atzinību, atskaņojot Andra Vecumnieka Vijolkoncertu. Jūnijā tā būs sitaminstrumentu grupas koncertmeistare Elīna Endzele ar Riharda Dubras koncertu marimbai,” stāsta orķestra mākslinieciskais vadītājs Atvars Lakstīgala.

Ingus Novicāns Liepājas Simfoniskā orķestra mežragu grupas koncertmeistara pienākumus pilda jau kopš 2001.gada, pirms tam strādājis ne tikai Liepājas Simfoniskajā orķestrī, bet arī vairākus gadus profesionālajā pūtēju orķestrī „Rīga” un Nacionālo bruņoto spēku orķestros.

Ingus Novicāns vienmēr ir aktīvi darbojies arī kamermūzikā, daudzus gadus muzicējot metālpūšamo instrumentu kvintetā „Rīga”, savukārt pašreiz koka pūšamo instrumentu ansamblī „Kurland Quintet”. Pagājušā gada pavasarī mūziķis izpelnījās īpašas ovācijas, kā solists atskaņojot Andreja Jurjāna „Barkarolu” Pekinas mākslu festivālā „Meet in Beijing” Ķīnā.

„Šis ir 8.marta koncerts, tāpēc gatavojam īpaši romantisku programmu. Daiļā dzimuma pārstāvēm par prieku atskaņosim ne vien romantisko un dziedošo Gliera mežraga koncertu, bet arī fragmentus no baleta „Romeo un Džuljeta”, uvertīras no operām „Pīķa dāma” un „Makbets”. Spožā Latvijas Nacionālās operas baritona Jāņa Apeiņa izpildījumā koncerta otrajā daļā skanēs gan Dona Žuana serenāde, gan Emīla Dārziņa „Spāniešu romance” un vēl citi skaisti opermūzikas darbi,” piebilst Atvars Lakstīgala.

Biļetes uz koncertu var iegādāties visās “Biļešu paradīzes kasēs.

Plašāku informāciju par koncerta solistiem un diriģentu, kā arī citiem LSO koncertiem meklējiet orķestra mājas lapā www.lso.lv