Piektdien, 9.septembrī, pulksten 18, Dzejas dienu ietvaros Liepājas 17.–19. gadsimta interjera muzeja otrā stāva "Stenderu konditorejā" norisināsies franču 19. gadsimta dzejnieka un simbolisma priekšteča Šarla Bodlēra dzejas lasījumi aktiera Leona Leščinska izpildījumā. Dzejas lasījumus papildinās arī klaviermūzika mūziķa Viktora Boka interpretējumā.

Dzejas lasījumos klātesošajiem būs iespēja dzirdēt fragmentus no nozīmīgākā Šarla Bodlēra dzejoļu krājuma "Ļaunuma puķes" (Les fleurs du mal, 1857), kas pēc tā iznākšanas izsauca asu lasītāju un kritiķu reakciju. "Ļaunuma puķēs" Bodlērs, lietojot tā laika lasītājus šokējošu izteiksmi, pievēršas tādām tēmām kā nāve, iznīcība, seksualitāte, ļaunums, ietērpjot tēmas simboliski daudznozīmīgās krāsās.

Lai klātesošos iepazīstinātu ar franču dzejnieka personību, aktieris Leons Leščinskis sniegs arī īsu Šarla Bodlēra biogrāfijas portretējumu un aizgājušā laikmeta raksturojumu. Dzejas lasījumus "Stenderu konditorejā" papildinās klaviermūzika, kur pie konditorejā esošā, vēsturiskā un restaurētā instrumenta sēdīsies mūziķis Viktors Boks.

Pirmie Šarla Bodlēra dzejoļi publicēti 1843.–1844.gados žurnālā "Artists". Gandrīz 17 gadus Bodlērs arī tulkoja rakstnieka Edgara Po darbus, kuru uzskatījis par savu garīgo brāli.

1857.gadā izdots vispopulārākais Bodlēra poētiskais krājums "Ļaunuma puķes", kas pārsteidza publiku tik ļoti, ka cenzori uzlika sodu Šarlam Bodlēram un lika izņemt no krājuma sešus dzejoļus, kas, viņuprāt, bija pārāk nepiedienīgi.

1861.gadā krājums tika atkārtoti izdots, autoram to pārveidojot un papildinot. Tiek uzskatīts, ka šis dzejoļu krājums ir Bodlēra daiļrades virsotne. Šī grāmata aizsāka Eiropas modernisma laikmetu.

Par dzejas lasījumu norises vietu Liepājas 17.–19. gs. interjera muzejā šoreiz izvēlēts ēkas 2. stāvs, kurš atspoguļo 19. gadsimta otrās puses interjeru detaļas, atbilst franču dzejnieka laikmeta spogulim un muzeja ekspozīcijās iekārtots notāra Kristofa Vilhelma Stendera radinieku ģimenes dzīvoklis.

Ieeja Šarla Bodlēra dzejas lasījumu vakarā ir bezmaksas.

Pasākuma laikā būs iespējams arī iegādāties gardas uzkodas, kūkas, karsto šokolādi un dzērienus no "Stenderu konditorejas", informē Liepājas muzeja filiāles "Liepājas 17.–19.gs. interjera muzejs "Hoijeres kundzes viesu nams"" vadītāja Ieva Dzintare.