Svētdien, 9.maijā, ar veltījumu māmiņām visā pasaulē tika noslēgta Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" koncertsērijas "Personīgi" pavasara sezona. Programmā "Arfas virtuozi" smalkā un senā instrumenta meistari Joels fon Lerbers un Dārta Tisenkopfa klausītājiem sniedza romantisma un impresionisma noskaņām piepildītu muzikālo sniegumu, informē SIA "Lielais Dzintars" Sabiedrisko attiecību vadītāja Elizabete Hartmane.

Koncertprogrammā starptautisku atpazīstamību iemantojušais, Berlīnē mītošais šveiciešu arfists Joels fon Lerbers atskaņoja soloprogrammu, iepazīstinot klausītājus ar krāšņo, tembrāli bagātīgo mūzikas instrumentu un arfas virtuozo repertuāru. Koncerta īpašā viešņa – pašmāju arfiste Dārta Tisenkopfa, kas duetā ar šveicieti atskaņoja velsiešu komponista, profesora un arfas korifeja Džona Tomasa radīto ikonisko skaņdarbu "Grand Duo". Kā atzina paši mākslinieki, šī bija reta iespēja dzirdēt ne tikai arfas solo, bet arī divu arfu veidotu duetu.

Koncerta programmā izskanēja Anrietes Renē, Nino Rotas, Gijoma Konesona un Džona Tomasa īpaši arfai radītie darbi, kā arī Franča Lista un Bedržiha Smetanas komponēto skaņdarbu pārlikumi. Klausītājus priecēja arī arfistes Jekaterinas Valteres Kīnes radītā fantāzija par P. Čaikovska operas "Jevgeņijs Oņegins" tēmu Joela fon Lerbera sniegumā.

"Šī programma ir veidota romantisma un impresionisma noskaņās, tā ir ļoti daudzveidīga, un ceru katram skaņdarbam radīt savu noskaņu. Ceru, ka klausītāji arī savās mājās iegūs sajūtas, kādas gūtu tad, ja būtu kopā ar mums koncertzālē," pirms koncerta atzina prasmīgais arfists Joels fon Lerbers.

Koncertu tiešraidē no digitālās koncertzāles "Lielais dzintars" vēroja skatītāji visā Latvijā, kā arī Šveicē, Itālijā, Vācijā, Austrijā, Lietuvā, Igaunijā, ASV un pat Honkongā. Koncerta filmēšana notika ar Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" jauniegādāto video aprīkojumu jeb attālināti vadāmajām robotkamerām.

Kā ziņo koncertzāles pārstāvji, turpmākie publikai pieejamie notikumi tiks plānoti, vadoties no valstī pastāvošajiem ierobežojumiem un to atvieglojumiem. Par turpmākajiem notikumiem interesenti ir aicināti sekot informācijai koncertzāles mājas lapā www.lielaisdzintars.lv, kā arī koncertzāles sociālo tīklu kontos.

Joels fon Lerbers ir daudzu starptautisku konkursu laureāts un neatkārtojams mūziķis, kurš auditoriju visā pasaulē fascinē ar ekspresīvo arfas instrumenta spēli un īpašo skanējumu. No arfas brīnumbērna, kurš interesi par neierasto mūzikas instrumentu sāka izrādīt jau četru gadu vecumā, Joels izaudzis par vienu no šī brīža aktuālākajiem vārdiem arfu pasaulē. Viņa repertuārā ir darbi baroka, klasikas, romantisma, impresionisma un laikmetīgās mūzikas žanrā. Ar izcilību absolvējis gan bakalaura studijas Bāzeles Mūzikas augstskolā, gan divas maģistra studiju programmas – Cīrihes Mākslas augstskolā un Berlīnes Hansa Eislera Mūzikas augstskolā. Joels fon Lerbers regulāri uzstājas kā solists Šveicē un Vācijā, saspēlējoties ar tādiem orķestriem kā Bernes kamerorķestris, Berlīnes Radio simfoniskais orķestris, Berlīnes "Konzerthaus" orķestris, Vācijas filmu orķestris "Babelsberg" un daudziem citiem simfoniskajiem un kamermūzikas kolektīviem.

Koncerta "Arfas virtuozi" video fragments: