26.aprīlī Rīgas domā izskanēs Zigmara Liepiņa un Andras Manfeldes „Transcendentālā oratorija”. Pie diriģenta pults būs Lielās mūzikas balvas ieguvējs Jānis Liepiņš.

Atskaņojumā piedalīsies Valsts akadēmiskais koris „Latvija”, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, solisti Inga Šļubovska un Aleksandrs Antoņenko.

Par oratoriju Jānis Liepiņš intervijā riga2014.org saka: „ [..] ļoti nopietns skaņdarbs. Skatoties partitūru un skices, man jau likās, ka tas varētu būt viens no mana tēva labākajiem darbiem.
Priekšlaicīgi negribas izrunāties, bet tas ir emocionāli ļoti aizkustinošs darbs, kas vienaldzīgu nevar atstāt. Un šis mūziķu sastāvs nepieciešams tādēļ, lai varētu parādīt to Dieva varenību un dzīves likteņa neizbēgamību, kad esi bezspēcīgs dabas stihijas priekšā, un patieso mīlestību, kas vieno māti un viņas bērnu, ka māte ir gatava ziedot dzīvību, lai glābtu savu bērnu un nodotu viņam ziņu: „Ja es neizdzīvošu, tad atceries, – es tevi mīlu.”

Skaņdarbs jau ļoti spēcīgs ir saturā, un tas atspoguļojas arī patiešām fantastiskajā mūzikā. Tāpēc tas ir tāds liels notikums, ko es arī gaidu ar nepacietību, jo man pašam ļoti gribas dzirdēt, kā tas izklausīsies.”

Oratorijas pamatā ir reāls notikums: pēc zemestrīces Japānā glābēji drupās atrada ļoti dīvainā pozā guļošu sievieti. Sākumā glābējs, redzot, sieviete ir mirusi, devies prom. Taču kaut kas licis atgriezties. Izrādījies, ka sieviete ar savu ķermeni aizsegusi dzīvu bērniņu. Blakus bijis atstāts telefons ar ziņu: „Ja tu izdzīvosi, atceries, – es tevi mīlu.”

Oriģināltekstus, izmantojot šo stāstu, skaņdarbam uzrakstījusi Liepājā dzīvojošā rakstniece un dzejniece Andra Manfelde.

Vēl oratorijā izmantoti Bībeles psalmi, kas atspoguļo Dieva varenību.

„Manuprāt, Andra ļoti labi ir sajutusi domu un izjūtas, kādas varētu būt tādā situācijā, jo tas tiešām ir kaut kas neaprakstāms, šausmīgs, un tajā pašā laikā – episks un patiess caur to mīlestību,” riga2014.org teic jaunais diriģents.

Oratorijas mēģinājumi sāksies aprīlī, bet, kā laikrakstam atzinis Jānis Liepiņš, viņš oratoriju zinot no galvas.