Sveicot kolektīva darbības 30 gadu jubilejā, ar Latvijas Nacionālā kultūras centra Atzinībām godināts Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra (TMKC) tautas dziesmu ansamblis "Voļņica", tā vadītāja Tatjana Beļikova un ilggadējie dalībnieki, informē TMKC Sabiedrisko attiecību un mārketinga projektu vadītāja Iveta Štelmahere.

Tautas dziesmu ansamblim "Voļņica" Atzinība pasniegta par ilggadēju radošu ieguldījumu tradicionālās kultūras mantojuma saglabāšanā, popularizēšanā un iedzīvināšanā mūsdienās. Par ilggadēju radošu ieguldījumu kolektīva jubilejā sumināti arī ansambļa dalībnieki: Natālija Kuharčuka, Valentīna Lenkova, Jevgenijs Lenkovs un Tatjana Tomilova, kuri darbojas ansamblī kopš tā dibināšanas, kā arī Larisa Vardakova (kolektīvā 26 gadus), Olga Korabļova un Natālija Serjogina (kolektīvā 22 gadus), Petro Koniks un Larisa Neņuka (kolektīvā 21 gadu), Tofiks Kaflanovs (kolektīvā 19 gadus) un Valerijs Žuravļovs (kolektīvā 18 gadus). Kopumā ansamblī ir 15 dalībnieki, kuri gan dzied, gan spēlē mūzikas instrumentus – ģitāras, balalaikas, vijoles, bajānus, basģitāru un bungas. Diemžēl šā gada aprīļa nogalē ansamblis atvadījās no sava ilggadējā koncertmeistara un bajānista Vasīlija Jeršova, kurš devās mūžībā dažas dienas pirms savas 85. jubilejas.

Latvijas Nacionālā kultūras centra Atzinību svinīgā pasniegšana bija plānota jau pērnā gada aprīlī kolektīva jubilejas koncertā, tomēr valstī ieviesto ierobežojumu dēļ, koncerts vairākkārt pārcelts un šobrīd tiek lolota cerība uz iespējamu tā norisi rudenī. Atzinības tika pasniegtas individuāli, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības noteikumus.

Uzziņai
Liepājas tautas mākslas un kultūras centra tautas dziesmu ansamblis "Voļņica", kurā savu kultūru saglabā un attīsta dažādu tautību cilvēki, dibināts 1990.gada 1.aprīlī. Savas pastāvēšanas laikā "Voļņica" piedalījusies neskaitāmos konkursos un festivālos, kuros iegūti gan diplomi, gan godalgotas vietas, nopelnot atzinību ne tikai vietējā, bet arī starptautiskā mērogā. Lielākais notikums bijusi panākumiem bagātā dalība starptautiskajā festivālā "Eiro Folk 2012" Bulgārijā, kur iegūta 1. vieta un Grand Prix, "International Competition and Festival of Folklore, Dance and Music RIMINI FEST 2018" Itālijā, kur iegūta 1. vieta un zelta medaļa.

Ansambļa repertuārā iekļautas krievu, baltkrievu, ukraiņu, čigānu, ebreju, spāņu, itāļu un latviešu dziesmas. Tautas dziesmu ansamblis "Voļņica" aizrauj klausītājus ar savu muzikāli dinamisko priekšnesumu, krāsainību un dzirkstošu temperamentu.