Ceturtdienas vakarā liepājnieki koncertzālē “Lielais dzintars” kā pirmie Baltijā piedzīvoja vācu režisora Hermaņa Vaskes dokumentālās  filmas “Why are we creative?” pirmizrādi.

Filma pēta māksliniecisko, intelektuālo, filozofisko, politisko un zinātnisko radošumu – un kopumā filmas ietvaros ir aptaujāti vairāki simti personību, uzdodot visiem vienu un to pašu jautājumu: “Kāpēc jūs esat radošs?”. Pēc seansa ikviens interesents varēja uzdot režisoram jautājumus, uz kuriem filmas autors labprāt atbildēja.

Režisors ļoti novērtēja Liepājas īpašo šarmu un talantīgos mūsu pilsētas cilvēkus, kā arī atzina, ka vēju pilsēta patīkami un negaidīti pārsteigusi ar savu auru un pilsētvidi, pastāstīja domes sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Vairāki filmas skatītāji atzina, ka visinteresantākais ambiciozajā projektā bija redzēt pasaules slavenību sejas, vidi, kurā viņi uzturas un, protams, arī dzirdēt atbildes uz uzdoto jautājumu. Filmā redzami leģendāri pasaules mūziķi, režisori, aktieri un citas radošas personības, piemēram, režisors Deivids Linčs, mūziķi Bjorka, Bono, Deivids Bovijs, māksliniece Marina Abramoviča, modes mākslinieki Vivjena Vestvuda, Žans Pols Gotjē, aktieri Šons Penns, Žanna Moro, politiķi Nelsons Mandela, Mihails Gorbačovs, zinātnieks Stīvens Hokings, Dalailama un daudzi citi.

Seansu organizēja Liepājas pilsētas pašvaldība sadarbībā ar biedrību “Latvian Art Directors Club”.