Pirmie Viļņa Bulava personālizstādes apmeklētāji viesnīcas “Promenāde” galerijā sestdien gan smaidīja, gan skaļi smējās.

Prezidenti, ministri, politiķi, populāras Liepājas amatpersonas, baznīckungi, uzņēmēji, aktieri, mūziķi – pat grūti nosaukt visu personāžu klāstu, ko savos karikatūras žanrā veidotajos zīmējumos atainojis Vilnis Bulavs un kas sestdien, izstādes atklāšanas dienā, raisīja pirmo apmeklētāju gaviles. Komplimentus māksliniekam izteica pat nejauši viesnīcas apmeklētāji, kas, apskatījuši darbus, vēlējās iepazīties ar to autoru.

Ar atzinīgiem vārdiem neskopojās arī Viļņa Blava  kolēģis un tradicionālā plenēra “Pilsēta un jūra” rīkotājs Aivars Kleins, kurš uzsvēra – lai strādātu šajā sarežģītajā žanrā, ir vajadzīga akadēmiska izglītība, un Vilnim Bulavam tāda ir. Kleins prognozēja, ka šai izstādei būs “ļoti liela apmeklētāju piekrišana” .

Pats mākslinieks gan smaidot aizrādīja, ka ir ne tikai karikatūru zīmētājs, bet arī aktīvi glezno un vairākkārt veidojis smilšu skulptūras. Par šiem saviem darbiem saņēmis arī balvas, taču ne slavu.

Tā sagadījies, ka plašākai Latvijas sabiedrībai pazīstams un pat slavens Vilnis Bulavs kļuva tieši ar karikatūras žanra darbiem. Pirmoreiz viņš uzmanību piesaistīja ar karikatūru, kurā attēlots Ventspils mērs Aivars Lembergs un Liepājas mērs Uldis Sesks ar kopā sasietiem krāniņiem un ZZS karodziņiem rokas. Šis zīmējums bija tapis par godu abu mēru vadīto partiju sadarbības līguma parakstīšanai ar zaļajiem zemniekiem (ZZS). Otrreiz Bulava vārds plaši izskanēja saistībā ar viņa gleznoto "Laikabiedra portretu" (tajā šarža manierē bija attēlots Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks), ko Liepājas mākslinieku rudens izstādes rīkotāji neiekļāva ekspozīcijā, argumentējot šādu lēmumu ar to, ka darbs mākslinieciski nav gana augstvērtīgs.

Liepājas mērs vēlāk "Laikabiedra portretu" no mākslinieka atpirka.

Mākslinieks atzina, ka zīmējot šaržu, galvenais ir “izcelt portretējamā raksturīgākās, izcilākās iezīmēs”. Bulavs jau vairākkārt teicis, ka karikatūrās nedrīkst smieties par cilvēka fiziskajiem trūkumiem un reliģiju, taču "pārējais ir atļauts", jo tāda ir žanra specifika.

Galerijas saimnieku pārstāvis Kristaps Ruicēns uzsvēra – ja katrs uzņemtos atbildību par to, ko saka un dara, tad bez kompleksiem varētu skatīties uz sevi Viļņa Bulava zīmējumos.

Vilnis Bulavs jau daudzus gadus zīmē šaržus laikrakstam “Kursas Laiks”, un arī lielākā daļa izstādē redzamo darbu ir tieši šā laikraksta pasūtījums, taču māksliniekam bijusi un ir sadarbība arī ar citiem medijiem.

Izstāde viesnīcas “Promenāde” galerijā apskatāma līdz 7.februārim.