Nedēļas nogalē, no 25. līdz 27. septembrim Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" norisinājās ikgadējais mūsdienu mūzikas un mākslas festivāls "Liepājas Mākslas forums". Trīs dienu garumā laikmetīgās mākslas forums liepājniekiem un viesiem piedāvāja apmeklēt 10 unikālus mūsdienu mūzikas, vizuālās mākslas, dzejas un kustību mākslas notikumus, kurus papildināja radošā darbnīca un izrāde bērniem, paneļdiskusija, kā arī izglītojošs Palestīnas kino vakars, informē SIA "Lielais Dzintars" sabiedrisko attiecību vadītāja Elizabete Hartmane.

Mākslas forumu ar uzrunu atklāja tā mākslinieciskās programmas veidotāja Baiba Bartkeviča: "Jāsaka Paldies Dievam un relatīvi labajiem pandēmijas cipariem Latvijā, ka mēs varam šovakar tikties un atklāt sesto mūsdienu mākslas festivālu "Liepājas Mākslas forums". Šogad jāsaka, ka mūsu sākotnēji plānotā programma ir vismaz trīs reizes mainījusies un kā daudzi no mums esam saskārušies ar dažnedažādiem ierobežojumiem, kas ir lieguši mūsu iecerēto programmu īstenot tās sākotnējā veidolā, tomēr saprotam, ka šie jaunie laiki mums liek domāt vēl radošāk un tie stiprina elastību!"

Laikmetīgās mākslas mīļotāji un interesenti foruma pirmajā dienā tika aicināti uz izstādes "Nenorunātās tikšanās. 3. pietura" atklāšanu, ko papildināja audiovizuāla performance "Septiņi atmiņas grēki". Izstāde tiek organizēta sadarbībā ar "Latvijas Laikmetīgās mākslas centru" un tajā piedalās mākslinieki Ieva Balode, Kristaps Epners, Viktors Timofejevs un Arturs Virtmanis. Vakara turpinājumā atklāšanas viesi piedzīvoja zemūdens skaņām piepildītu franču mākslinieces Orelī Ferjeras komponēto audiovizuālo performanci "Mūzika no okeāna dzīlēm", bet noslēgumā ļāvās bohēmiskām dzīrēm "Satori" dzejas diskotēkā.

"Liepājas Mākslas foruma" otro dienu atklāja mākslas vēsturnieces un kritiķes Solvitas Kreses vadītā paneļdiskusija "Nākotnes projekcijas starp zinātnisko fantastiku un viltus ziņām". Dienas turpinājumā vairākos seansos notika Liepājas topošo aktieru un horeogrāfju Kristīnes Brīniņas, Alises Putniņas veidotās izrādes-pastaigas "Upe" pirmizrāde. Vakara turpinājumā izskanēja avangarda kamermūzikas programmas "Transformeri. No Reiha līdz Radiohead" pirmatskaņojums, bet dienas noslēgumā ar neparasto Palestīnas politisko situāciju iepazīstināja Palestīnas kino vakars Kultūras namā "Wiktorija".

Mākslas foruma trešā, noslēdzošā diena skatītājiem piedāvāja interaktīvus un iesaistošus notikumus jaunajai paaudzei. Ģimenes ar bērniem bija aicinātas apmeklēt radošo medijpratības darbnīcu un godalgoto izrādi "Kaka un pavasaris". Festivāla kulminācija bija multimediālais koncerts "Galaktiskais ceļojums ar Štokhauzenu" – aizraujošais un daudzdimensionālais notikums apmeklētājus iepazīstināja ar elektroniskās mūzikas pioniera Karlheinca Štokhauzena 90. gados radītajiem meistardarbiem. Video visumu veidojis Klāss Verpūsts, trombona pavēlnieks – Tomass Mūrs.

"Liepājas Mākslas forumu" ar Valsts kultūrkapitāla fonda un Liepājas pašvaldības finansiālu atbalstu organizē Liepājas koncertzāle "Lielais dzintars" sadarbībā ar Latvijas Laikmetīgās mākslas centru, interneta žurnālu "Satori", "Haifas Neatkarīgo filmu festivālu" (Haifa Independent Film Festival), biedrību "Cita Abra" un izdevniecību "Liels un mazs". Atbalsta "Valmiermuižas alus" un "Gardu muti".