Sestdien, 25. jūlijā, atzīmējot dienu, kad līdz "Liepājas Mākslas forumam" atlikuši tikai divi mēneši, Liepājas koncertzāle "Lielais dzintars" aicināja liepājniekus un pilsētas viesus piedzīvot suģestējošu dejas izrādi-labirintu ar zīmīgu nosaukumu "Labrys", informē SIA "Lielais Dzintars" sabiedrisko attiecību vadītāja Elizabete Hartmane.

Horeogrāfu dueta Krišjāņa Santa un Ievas Gaurilčikaites-Sants veidotais konceptuālais kustību mākslas darbs "Labrys" ir iekļaujoša dejas izrāde, kuru tās ģeometriskā stāvokļa un laika ritējuma dēļ var salīdzināt ar labirintu: izpildītāji kustas apkārt sēdošiem skatītājiem, kuriem ir iespēja griezties ap savu asi, līdz ar to visi minētie piedalās gan horeogrāfijas vērošanā, gan tās radīšanā. "Labrys" kustību trajektorijas un skaņa atgādina vienlaikus telpā topošu un gaistošu dzīvu rakstu.

"Tā ir ne tikai dejas izrāde, bet arī skaņdarbs, vari aizvērt acis un tikai klausīties! Tāpat kā deja arī skaņdarbs ir visapkārt – tā, it kā tu būtu ūdenī, bet paliktu sauss!" pirms izrādes atklāja viens no dejas izrādes "Labrys" veidotājiem Krišjānis Sants.

Izrādes koncepciju, horeogrāfiju un scenogrāfiju veidojuši Krišjānis Sants un Ieva Gaurilčikaite-Sants, skaņu un programmēšanas darbu veikuši Jēkabs Nīmanis un Pāvils Jurjāns, scenogrāfiju konstruējuši Lauris Puriņš un Aleksandrs Ļubinskis, izrādi producē Ieva Ozoliņa, Horeogrāfu Asociācija.

Ieskandināšanas svētkus ar uzrunu atklāja Liepājas koncertzāles mākslinieciskā vadītāja un festivāla programmas autore Baiba Bartkeviča: "Vienīgā noteiktība šai dzīvē ir nenoteiktība, teicis  Džons Alenss Poloss. Šie pravietiskie vārdi pandēmijas apstākļos skan īpaši patiesi un ne – noteiktība kļuvusi par mūsdienu mākslas festivāla "Liepājas Mākslas forums" pielāgotās programmas "pamatkārtu". Šogad, no 25. līdz 27. septembrim, Mākslas forums ielūgs Jūs baudīt desmit dažādus notikumus trīs dienu garumā. Ārkārtīgi priecājamies, ka arī šādos apstākļos esam spējuši īstenot iecerētās programmas vērienu un šā gada festivālā piedzīvosim arī pasaules pirmizrādi deju izrādei "Klavieres dejo Debisī", kas tapusi sadarbībā ar Aviņonas teātra festivālu, Klaras festivālu un citām nozīmīgām Eiropas kultūras organizācijām." Uzrunas noslēgumā B.Bartkeviča iepazīstināja ar izrādes noteikumiem, kas skatītājus vienā sēdvietā aicināja neuzkavēties ilgāk par 15 minūtēm un ievērot distanci.

Pasākuma apmeklētāji tika sagaidīti skvērā pretī koncertzāles "Lielais dzintars" ieejai, kur pasākuma organizatori bija sarūpējuši gardus pārsteigumus, muzikālo pavadījumu, foto instalāciju un iespēju iegādāties biļetes uz septembrī gaidāmajiem "Liepājas Mākslas foruma" notikumiem par īpašu cenu.

"Liepājas Mākslas forums" šogad notiks jau sesto reizi un periodā no 25. līdz 27.septembrim piedāvās 10 dažādus notikumus – dejas izrādes, mākslas izstādi, dzejas diskotēku, radošu darbnīcu jauniešiem, diskusiju, avangarda kamermūzikas koncertu, filmu vakaru, teātra izrādi bērniem un vecākiem, kā arī neparastu multimediālu koncertu. Ar visu "Liepājas Mākslas foruma" programmu var iepazīties mājas lapā www.lmf.lielaisdzintars.lv. Biļetes uz maksas pasākumiem pieejamas Biļešu paradīzes kasēs un interneta vietnē www.bilesuparadize.lv. "Liepājas Mākslas forumu" un tā ieskandināšanas pasākumu organizē Liepājas koncertzāle "Lielais dzintars". Finansiāli atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un Liepājas pašvaldība.