Saistībā ar Liepājas gatavošanos Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 konkursa 2. kārtai, vakar Liepājas kultūras organizāciju pārstāvji koncertzāles "Lielais dzintars" kamerzālē tikās darba seminārā par pasākumu auditoriju izpēti un palielināšanu, teikts Liepājas domes feisbuka lapā.

Seminārs notika divās daļās. Pirmajā daļā bija iespēja apmainīties pieredzē ar starptautiskajiem ekspertiem, kuri piedalījušies vairāku Eiropas kultūras galvaspilsētu pieteikumu veidošanā, tajā skaitā arī Kauņas 2022, Tartu 2024  un Oulu 2026, – Nīlu Petersenu, Nadju Grizzo un Hansu Dītrihu Šmitu.

Notika diskusija par Eiropas pilsētu kultūras galvaspilsētu programmu īstenošanu un plānošanu, kā arī kultūras organizāciju, producentu un nevalstisko organizāciju lomu tajā, organizāciju sadarbību ar ārvalstu partneriem Eiropas kultūras galvaspilsētas ietvaros un tika apskatīti citi jautājumi saistībā ar Eiropas dimensiju.

Otrajā daļā dažādu pasākumu, kultūras organizāciju pārstāvji piedalījās diskusijā par Liepājas kultūras, sporta, izklaižu un izglītības pasākumu auditorijas palielināšanu un ar to saistītiem izaicinājumiem.

Ar prezentāciju uzstājās arī festivāla "Rīga Jūrmala" mārketinga un komunikācijas direktore Signe Lonerte, kura dalījās savā pieredzē, kā veiksmīgāk mērīt pasākumu rezultātus un veicināt auditorijas palielināšanu.

Diskusija un darba seminārs notika ievērojot visus epidemioloģisko apstākļu ierobežojumus.