Latviešu biedrības nama foajē izstāžu sienas garumā skatāms pusotrs desmits lielāka un mazāka formāta bilžu, kuros redzams mūziķis Ainars Virga.

Tikai viena no izstādes "Virga in action" bildēm bijusi iepriekš – pirms pusotra gada – skatāma autora Aigara Hibnera fotoizstādē Liepājas muzejā "Personības". Pārējās fotogrāfs sameklējis savos pagājušā gadsimta astoņdesmito gadu krājumos ("Mēs Liepājai", "Dzirksteles prīma" un citi) un atlasījis arī pavisam nesenas vēstures notikumos fiksētās ("Saldus saule", fotosesija CD vākam u.c.). Ja siena būtu garāka, nepublicēto bilžu būtu vēl vairāk, atzina fotogrāfs.

Izstāde tapusi ekspromtā – pēc Latviešu biedrības direktores Vitas Hartmanes zvana un lūguma. "Nevarēju savai matemātikas skolotājai atteikt," nosmējās fotogrāfs.

Vita Hartmane, atklājot izstādi, citēja Līgas Blauas grāmatā "Ainars Virga. Pēdējais Līvs" par mūziķi rakstīto: "... rokmūziķi, izcilu ģitāristu, tautas dzīvības dziesmas "Dzimtā valoda", kas 2011.gadā televīzijas skatītāju balsojumā tika atzīta par latviešu Zelta dziesmu, autoru. Par cilvēku ar dramatisku likteni, kas pēc kritieniem vienmēr ir spējis piecelties. Par cilvēku, kas prot mīlēt un kuru mīl…"

Fotogrāfijās Ainars Virga redzams gan uz skatuves koncertos, gan kopā ar laikabiedriem un nesen aizsaulē aizgājušo tēvu. Izstādes atklāšanā klāt bija arī mūziķa māmiņa Biruta Virga, kura neslēpa prieku par dēlu, un gan jau par to pastāstīs arī vēstulē vīram, kuras sākusi rakstīt pēc tam, kad vairs nav bijusi iespēja ar viņu pārrunāt dienas notikumus.

Ainars Virga šogad atzīmē savu 55. dzimšanas dienu, un izstādes atklāšanā aicināja uz koncertiem, kas par godu šim notikumam notiks koncertzālē "Lielais dzintars" 18. aprīlī un 20.maijā (papildkoncerts).

"Es neuzskatu, ka 55 ir jubileja, tas vienkārši ir cipars, aiz kura var novilkt līniju vai pielikt punktu kaut kādam dzīves posmam," atzina Virga. Mūziķis arī ļoti cer, ka vēl šomēnes klajā nāks jaunais "Līvu" albums, kurā visas dziesmas ir ne tikai viņa komponētas, bet kurām arī tekstus sarakstījis viņš pats.

Virga: "Es domāju, ka tas būs ļoti labs albums, un es lepojos ar to..."

Arī šī albuma vāka foto redzams izstādē.