Noslēgusies Liepājas kultūras balvas pretendentu pieteikšana. Neskatoties uz pandēmijas ierobežojumiem 2021.gadā, apbalvojumam "Liepājas Kultūras balva 2021" kopā iesniegti 40 pieteikumi, žūrijas un liepājnieku vērtējumam izvirzot 33 balvas pretendentus. No 27. janvāra līdz 2. februārim liepājnieki aicināti izteikt savu vērtējumu, balsojot un atbalstot kādu no apbalvojuma pretendentiem un nosakot sev svarīgāko kultūras notikumu Liepājā. Šī balsojuma rezultātā tiks noteikta "Liepājnieku simpātijas balva", informē Kultūras pārvaldes projektu vadītāja Signe Blumberga.

Par simpātijas balvu iespējams balsot elektroniski. Katrs liepājnieks, autorizējoties balsošanas sistēmā, savu izvēli var apstiprināt tikai vienu reizi. Sabiedrības balsojuma uzvarētājs līdz ar citiem laureātiem, kurus noteiks žūrija, tiks paziņots svinīgā apbalvošanas ceremonijā 25. februārī pulksten 19 facebook.com/liepajalv pārraidē.

3. februārī iesniegtos pieteikumus vērtēs žūrija, apbalvojumiem izvirzot deviņus laureātus. Žūrija noteiks arī galveno 2021. gada notikumu kultūrā. Profesionāļu vērtējuma un publiskā balsojuma rezultātā tiks pasniegti deviņi žūrijas piešķirtie apbalvojumi un viena liepājnieku simpātijas balva.

2022. gadā Liepājas Kultūras balvu pasniegs vienpadsmito gadu pēc kārtas. Kultūras jomas nozīmīgā apbalvojuma uzdevums ir novērtēt tos kultūras notikumus un kultūras nozares personības, kas ir veicinājuši Liepājas atpazīstamību, kā arī novērtēt jaunas radošas idejas Liepājas kultūrā.

Līdz 2. februārim balsot par sev svarīgāko un vērtīgāko kultūras notikumu var
https://pieteikumi.liepaja.lv/lv/project/VFdXZXpZMFBSVGVRMUV0M2JXL1REQT09/

Uz "Liepājnieku simpātijas balvu" pretendē:

– Koncertzāle "Lielais Dzintars" – par festivāla "Liepājas Mākslas forums" laikā atdzīvināto leģendāro klubu "Kursa" ar džeza un fusion grupas "Lupa" koncertu un viegli nostalģisku ballīti–diskotēku "Aldis Ermanbriks".
 – Liepājas muzejs – par mūsdienīgu un spilgtu izstādes projekta realizāciju sadarbībā ar vienu no lielākajām mākslas privātkolekcijām Latvijā, īstenojot izstādi "J. F.TĪDEMANIS. Darbi no Zuzānu kolekcijas".
 – Koncertzāle "Lielais Dzintars" – par izglītojošā sarunu cikla "Dzintara muzikālo sarunu klubs" organizēšanu, iepazīstot apmeklētājus ar Eiropas un pasaules mūzikas vēsturi.
 – Biedrība "ASTE" – par jaunu papildinātās realitātes mākslas platformu "ART+", kurā pieejami vairāk nekā 15 vizuāli un skaņas mākslas darbi, kas atrodami dažādās vietās Liepājā.
 – Biedrība "Liepāja 400" – par vēsturiskā fotoalbuma "Pastaiga pa skaisto Liepāju" realizēšanu un izdošanu.
 – Gundars Venens – par Liepājas kultūrvēsturiskā mantojuma popularizēšanu, 10 gadu garumā kopā ar Liepājas Sv. Trīsvienības evaņģēliski luterisko draudzi organizējot un realizējot ērģeļmūzikas koncertus.
 – Egons Peršēvics – par vizuālās mākslas attīstības veicināšanu Liepājā un Liepājas kultūrtūrisma popularizēšanu, realizējot Karostas ūdenstorņa atvērtās rezidences projektu un laikmetīgās mākslas izstādi "Jūrā pie Liepājas pazudis cilvēks".
 – Jānis Purviņš un radošā komanda – par Jāņa Purviņa 50 gadu jubilejas dejas izrādes "Vilkaču mantiniece" pirmizrādi Liepājas Jūrmalas parkā.
 – SIA "REKU" – par pasākumu cikla "Skan visa Liepāja!" realizēšanu.
 – Maija Kalniņa – par koncertstāsta "I AM FINE. Mārtiņa Freimaņa pirmās dziesmas" izveidi un realizēšanu.
 – Liepājas muzejs – par laba piemēra rādīšanu starpvalstu diplomātisko attiecību stiprināšanai, organizējot Latvijas – Spānijas starpkultūru dienas programmu.
 – Liepājas Simfoniskais orķestris – par tiešsaistes koncertu ciklu "Simfonija Tuvāk" organizēšanu.
 – Liepājas Simfoniskais orķestris – par ierakstu veikšanu un 5 disku sējumu izdošanu ar visiem Imanta Kalniņa simfoniskajiem darbiem "Imants Kalniņš: Complete Symphonies & Concertos".
 – Liepājas teātris un Liepājas Universitāte – par Liepājas teātra aktieru kursa sagatavošanu un izglītošanu, kā arī aktieru iekļaušanu Liepājas teātra trupā.
 – SIA "Liepaja Music" – par digitālā, mūsdienīgi autobiogrāfiskā, muzikālā dzīvesstāsta ar dziesmām, dzeju un mēmā kino fragmentiem par mūžam aktuālo dzejnieku un dumpinieku Eduardu Veidenbaumu "No Veidenbauma neaizbēgsi" realizēšanu.
 – Biedrība "Kultūras Centrs Wiktorija" – par jaunas kultūras vietas, Wiktorijas koncertdārza izveidi un kultūras pasākumu nodrošināšanu 2021. gada vasaras sezonā
 – Latvijas Rakstnieku savienības Liepājas nodaļa – par Liepājas vārda popularizēšanu gan vietējā mērogā, gan starptautiski, organizējot un piedaloties kultūras pasākumos, kā arī bagātinot kultūrvēsturisko mantojumu ar savām grāmatām/profesionālo darbību.
 – Mareks Alberts – par mūru mākslas īstenošanu Liepājas ielās, 2021. gadā pilsētas vidi papildinot ar četriem mākslas darbiem.
 – Ēriks Kūlis – Par mūža ieguldījumu Latvijas un Liepājas literatūrā, sagaidot 80. gadu jubileju.
 – Austras biedrība – par dziesminieku brīvdabas festivāla "AUSTRASDIENAS" realizēšanu, aicinot klausītājus uz 5 dažādām koncertprogrammām.
 – Postfolkloras grupa "Zari"  – par skaņuplates "Odzīte" izdošanu.
 – Varis Siliņš – par grāmatas "Liepu Tēva teikas" izdošanu, kurā ietvertas teikas par Liepāju kā inovatīvs skatījums uz Liepājas vietām.
 – Piejūras pilsētu literārā akadēmija – par Liepājas vārda popularizēšanu gan vietējā mērogā, gan starptautiski, organizējot un piedaloties kultūras pasākumos, kā arī bagātinot kultūrvēsturisko mantojumu ar savām grāmatām/profesionālo darbību.
 – Vēsma Lēvalde un Ilze Valce – par Liepājas Simfoniskā orķestra vēstures pētījuma izstrādi, videofilmas "Liepājas Simfoniskais orķestris – ceļš mūzikā" un lekcijas  "Liepājas mūzikas akvarelis. Ceļš mūzikā līdz Lielajam dzintaram."  īstenošanu.
 – Liepājas pilsētas Centrālā zinātniskā bibliotēka – par virtuālu pasākumu sēriju – tīmekļa tikšanās "Dzejas stafete" ar Liepājas jaunajiem dzejniekiem un radošajām personībām.
 – Koncertzāle "Lielais dzintars" – par jauniem izglītojošiem digitālajiem projektiem un inovatīvo tehnoloģiju izmantošanu programmas nodrošināšanā gada garumā.
 – Kristīne Brīniņa – par izpētē balstītu nozīmīgu oriģināldarbu radīšanu Liepājas pilsētvidē, sintezējot jaunus izteiksmes veidus, kas sekmē daudzveidīgu satura un formas attīstību Liepājas skatuves mākslā.
 – Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola – par jaunā koncertflīģeļa atklāšanas koncertu ar izcilo pianistu Andreju Osokinu un džeza pianistu Ati Andersonu ar savu trio.
 – Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola – par jauno izpildītāju akadēmiskās mūzikas konkursa laureātu koncertu, dodot iespēju jaunajiem mūziķiem gūt unikālu pieredzi, uzstājoties kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri.
 – Raitis Pavlovičs – par mūzikas telpas "Vinilkoks" aktīvu darbību un mūzikas ierakstu popularizēšanu 2021. gadā.
 – Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola – par audiovizuālo   ekspozīciju "Ritms mūs vieno", parādot vizuālo un audiālo sinerģiju starp mūzikas, mākslas un dizaina radīšanas instrumentiem.
 – Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra amatierteātris PROJEKTS – par dramaturģes, režisores Sandijas Santas iestudēto laikmetīgo kopienas teātra izrādi "Mūra pils tuksnesī" Liepājas stacijā sadarbībā ar profesionāliem māksliniekiem.
 – Biedrība "ASTE" – par inovatīvas digitālās mākslas programmas realizāciju – tiešsaistē un klātienē veidojot izstādes, koncertus, diskusijas un radošās darbnīcas lietotājiem Latvijā un ārpus tās.