Publicitātes foto.


Sestdien, 29. jūlijā, pulksten 21 " Pegaza pagalmā" uzstāsies ASV dzīvojoša latviešu džeza dziedātāja,  "Montreux Shure Vocal Competition" Grand Prix ieguvēja Arta Jēkabsone ar kvartetu, kura sastāvā ir pianists Krists Saržants, kontrabasists Jānis Rubiks un sitaminstrumentālists Pauls Pokratnieks.

Mūziķi izpildīs koncertprogrammu "Viss tikai atgriežas", inform SIA "Liepaja Music".

Programmā "Viss tikai atgriežas"’ katra dziesma ir kā stāsts – muzikālās tēmas ir spilgtas un prātā paliekošas, tās apvij meistarīgas un tēlainas improvizācijas. Dziesmu saturu pārliecinoši atklāj Artas Jēkabsones siltais balss tembrs, Krista Saržanta radošais taustiņu piesitiens, Jāņa Rubika atbalstošais bass un Paula Pokratnieka niansētās perkusiju spēles.

Latviešu dzejnieku poēzijā un tautas dainās ir paustas eksistenciālas pārdomas, personības pārtapšanas kolīzijas, prieks, brīvība, lietus un saule, tādējādi šīs sajūtas saklausāmas arī mūzikā, kuras autori koncertprogrammā "Viss tikai atgriežas" ir Arta Jēkabsone, Krists Saržants, Anna Veismane un Jānis Rubiks.

Arta Jēkabsone ir latviešu džeza vokāliste, komponiste un aranžētāja. Pēc Rīgas Doma kora skolas absolvēšanas 2015. gadā Artai tika piešķirta pilna stipendija džeza mūzikas studijām prestižajā Ņujorkas universitātē "The New School for Jazz and Contemporary Music". Tajā viņa apguvusi džeza vokāla, komponēšanas un aranžēšanas prasmes. 2016. gada vasarā Arta piedalījās leģendārajā "Montreux Shure Vocal Competition" Šveicē, kas ir viens no atzītākajiem džeza konkursiem Eiropā. Tajā Arta sevi parādīja no vislabākās puses un ieguva Grand Prix. Pateicoties uzvarai konkursā, viņa ieguva iespēju piepildīt ikviena mūziķa sapni - ierakstīt savu pirmo debijas albumu, kas paveikts 2017. gada vasarā Montrē, Šveicē, Hana Road Music Studio, pateicoties "Montreux Jazz Artist Foundation" atbalstam. Tas tapis arī leģendārā "Montreux Jazz Festival 51st" ietvaros, kur debijas albuma mūzika tika pirmo reizi atskaņota. Pavisam nesen Arta tika apbalvota ar "Jazz Gallery Residency Commission Grant 2021", lai prezentētu savu jaunāko koncerta programmu.

Krists Saržants ir džeza, laikmetīgās un starpžanru mūzikas komponists - pianists. Koncertējot Latvijā, Igaunijā, Dānijā, Vācijā, ASV un citās valstīs, viņš ir sadarbojies ar tādiem mūziķiem un sastāviem kā Latvijas Radio bigbends (LV), Kenneth Dahl Knudsen (DK), Rob Duguay (US), Yacine Boulars (US), Konstantīns Jemeļjanovs (LV/US), Peter Hertmans (BE) un daudziem citiem. Mūziķa kvinteta ieraksti tika prezentēti lielākajā Eiropas džeza gadatirgū "Jazzahead! 2017" un iekļauti kompilācijas albumos "Jazz in Latvia 2018" un "Jazz in Latvia 2020". 2020. gada 30. maijā Krists izdeva savu debijas albumu "Then and Now", kura tapšanā iesaistījās dāņu bundzinieks Matias Fisher-Mogensen, latviešu mūziķi Evilena Protektore, Dāvis Jurka, Andris Grunte, ģitārists


Mārcis Auziņš, dziedātāja Ieva Kerēvica, Latvijas Nacionālās operas soliste Laura Grecka, kā arī citi LNOB simfoniskā orķestra, Latvijas Radio bigbenda, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un daudzos citos kolektīvos muzicējoši mūziķi. Tas tika nominēts 2021. gada Latvijas mūzikas ierakstu gada balvai "Zelta Mikrofons" kategorijā "Džeza vai fanka mūzikas albums". 2018. gadā Krists tika nominēts Nika Gotema balvai par ieguldījumu Latvijas džeza mūzikā un kultūrā, pārstāvēja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju lielākajā starptautiskajā džeza mūzikas skolu konferencē IASJ (International Assosiation of Schools of Jazz) Vīlandē, Igaunijā un 2019. gadā bija viens no JVLMA pārstāvjiem ASV, uzstājoties Omahā, un Linkolnā, Nebraskas štatā, kā arī tajā pašā gadā ar savu kvintetu atklāja TEDx konferenci Rīgā.

Jānis Rubiks ir kontrabasists, basģitārists, komponists un aranžētājs kurš aktīvi darbojas džeza, improvizētās un mūsdienu ritmiskās mūzikas jomā Latvijā. Vairākus gadus strādājis Latvijas Radio Bigbenda pamatsastāvā, paralēli rakstījis arī savu mūziku, kas atskaņota kopā ar tādiem mūziķiem kā Edgars Cīrulis, Beāte Zviedre, Kristaps Vanadziņš, Evilena Protektore, projektu Trio Elpo (Equanimity Trio) u.c. Viņa mūzikā savijas tādi elementi kā Eiropas džeza skanējums, akadēmiskā mūzika, ziemeļnieciska atturība, enerģētiska saspēlē un brīva improvizācija. 2022. gadā kļuvis par Lielās Mūzikas balvas nominantu kategorijā "par izcilu dalību ansamblī", kā arī saņēmis Latvijas mūzikas ierakstu gada balvu "Zelta mikrofons" ar Kristapa Vanadziņa Trio par gada labāko džeza albumu. 2018. gadā Jānis izcīnīja 2. vietu starptautiskajā mākslinieku konkursā "Riga Jazz Stage" (kategorijā "džeza bass"), kā arī kļuva par JVLMA mecenātu balvas laureātu (Nika Gothama balva). Koncertējis ASV, Vācijā, Holandē, Norvēģijā, Baltijas valstīs u.c.

Pauls Pokratnieks ir džeza bundzinieks un jau pusaudžu vecumā bija viens no labākajiem jaunajiem marimbas solistiem Latvijā, bet 16 gadu vecumā atklāja bungas. Kā džeza bundzinieks ieguvis bakalaura un maģistra grādu Royal Conservatory in The Hague, Nīderlandē. Uzstājies dažādos festivālos un džeza klubos vairāk nekā 20 pasaules valstīs, piemēram, "Aglanjazz Festival", "Casa Del Jazz", "Warshaw Summer Jazz Days", "Reykjavik Jazz Festival", "Rīgas Ritmi", "Saulkrasti Jazz", "Positivus", "Bimhuis".

Pasākumiem un aktuālajai informācijai aicinām sekot līdzi mājaslapā www.liepajamusic.lv, kā arī sociālajos tīklos Facebook (Pegaza pagalms) un Instagram (@pegaza.pagalms).