Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs (TMKC) informē, ka sākušās XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku deju lieluzveduma "Mūžīgais dzinējs" un lielkoncerta "Balts" deju kolektīvu koprepertuāra pārbaudes skates, kas šo sestdien, 1.aprīlī, norisināsies arī Liepājā.

No pulksten 15 Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē savas prasmes un gatavību Svētkiem rādīs 24 Liepājas valstspilsētas un Dienvidkuzemes novada tautas deju kolektīvi. Dejotāju sniegumu vērtēs žūrijas eksperti: horeogrāfe, deju svētku virsvadītāja Zanda Mūrniece; horeogrāfs, deju svētku virsvadītājs un deju lieluzveduma "Mūžīgais dzinējs" mākslinieciskais vadītājs Jānis Ērglis; horeogrāfe, lielkoncerta "Balts" mākslinieciskā vadītāja Dace Adviljone; horeogrāfe, deju svētku virsvadītāja Dagmāra Bārbale; horeogrāfe, deju svētku virsvadītāja Gunta Skuja. Tehniskā sekretāre Līga Ribicka.

Latvijas Nacionālā kultūras centra latviešu skatuviskās dejas eksperte Maruta Alpa uzsver, ka skates ir viens no svarīgiem posmiem, kas nodrošina kopdejošanas tradīcijas pastāvēšanu un nemitīgu atjaunošanos: "Vadītāji un dejotāji paveikuši lielu darbu apgūstot 32 dejas lieluzvedumam "Mūžīgais dzinējs" un 18 dejas lielkoncertam "Balts".  Vēl tikai nedaudz pieslīpēt, atkārtot, uzvilkt krāšņos tautas tērpus un doties uz skatuves, lai parādītu savu prasmi un lielo vēlmi būt Svētku sastāvdaļai." Eksperte aicina skatītājus izmantot iespēju nākt uz skatēm un sajust tuvojošos svētku gaisotni jau tagad: "Ar aplausiem un smaidiem atbalstīsim mūsu staltos, skaistos, un apņēmīgos dejotājus viņu ceļā uz Dziesmu un deju svētku skatuvēm!"

Laipni aicināti! Ieeja skatē ir bez maksas, informē TMKC sabiedrisko attiecību un mārketinga projektu vadītāja Iveta Štelmahere.