Novembra beigās Latvijas klasiskās mūzikas cienītājus Rīgā un Liepājā gaida tikšanās ar spožo un harizmātisko Jūrmalā dzimušo, bet nu jau daudzus gadus Austrijā dzīvojošo pianistu Antonu Rosputjko. 29. novembrī ar jaunu lielisku programmu mūziķis uzstāsies koncertzāles "Lielais dzintars" Kamerzālē, portālu informēja koncerta rīkotāji.


Koncertā būs iespēja baudīt komponistu Ferenca Lista un Sergeja Prokofjeva meistardarbus, kuru mūzikā ir daudz raksturu un spilgtu krāsu, un kuru daiļrade, lai arī tik atšķirīga, vienlaikus paplašinājusi klavieru izteiksmes iespējas.


Antons Rosputjko valdzinājis latviešu publiku jau kopš agras jaunības, viņa spēle vienmēr atšķīrusies ar neparastu dziļumu un iejūtīgumu.


Antons Rosputjko dzimis Jūrmalā, kur arī sācis savas mūziķa gaitas, mācoties Jūrmalas mūzikas skolā. 16 gadu vecumā iestājies Zalcburgas "Mozarteum", ko beidzis ar izcilību.


Mūziķis turpina pilnveidot savu meistarību Itālijā. Viņš ir vairāku starptautisku konkursu laureāts un dažādu festivālu dalībnieks, aktīvi uzstājas Austrijā, Vācijā un citās Eiropas valstīs. Taču Antons Rosputjko neslēpj – vislielākais prieks viņam esot uzstāties klausītājiem dzimtenē.


"Būšu mūžīgi pateicīgs Tatjanai Pavļučenko un Jānim Maļeckim, kuri man devuši lieliskas zināšanas par klavierspēli. Mācības Zalcburgā un Itālijā ir kā pilnveidošanās, bet bāze, protams, ir no Jūrmalas," pērn intervijā Lsm.lv teicis mūziķis.