Liepājas teātra foto.


Pirmdien, 21. septembrī, Liepājas teātra oficiālajā brīvdiena teātra veterāni un administrācija uz lielo skatuvi bija aicinājuši ilggadējo Liepājas teātra direktoru Voldemāru Pūci, lai sveiktu 90. dzimšanas dienā.


Liepājas teātra foto.


Voldemārs Pūce dzimis 1930. gada 21. septembrī Pampāļu pagastā. Pūce 1951. gadā absolvējis Liepājas Mākslas vidusskolas Teātra dekoratoru nodaļu. Bijis zīmēšanas skolotājs, Liepājas Kultūras nama direktors, vadījis Liepājas Tautas deju ansambli "Rucavietis".


Liepājas teātra foto.


Liepājas teātra direktora amatā bijis no 1967.  līdz 1991. gadam. Pēc tam no 1996. gada līdz 1999. gadam turpināja strādāt teātrī par uzvedumu daļas vadītāju.


Liepājas teātra foto.


"Liepājnieku biogrāfiskajā vārdnīcā" teikts, ka Pūce "teātrī ienāca ar progresīviem uzskatiem, drosmīgiem lēmumiem: 80.- to gadu sākumā uz prestižo starptautisko Šekspīra festivālu Erevānā aizveda Oļģerta Krodera iestudēto "Hamletu", kurā titullomu nespēlēja vis vecišķi, slavas lauriem apvīti mākslinieki, bet divi jauni un skaisti aktieri – Jānis Makovskis un Juris Bartkevičs.  Kritika un publika bija sajūsmā".


Liepājas teātra foto.