Papildināts 2. Liepājā pazudušā zēna meklējumi šorīt koncentrēsies Tosmarē, Pāvilostas ielas dārziņu rajonā, aģentūra LETA noskaidroja Valsts policijā (VP).

VP informē, ka pulksten 11 zēna meklētājiem paredzēta pulcēšanās Viršu ielā 9/11. No šejienes norisināsies turpmākā meklēšanas koordinācija un te arī iespējams uzzināt informāciju par zēna meklēšanu.

Meklēšanas spēki tiks koncentrēti uz Pāvilostas ielu 7, kur atrodas dārziņu rajons. Tieši šajā ielā ir zēna dzīvesvieta.

Tāpat zēna meklēšanā policija aicina iesaistīties visus Latvijas iedzīvotājus, jo puika pašlaik var atrasties arī ārpus Liepājas.

Šorīt policija ieradusies zēna radinieku dzīvoklī, taču zēna tajā nav.

Tāpat policija pašlaik lūdz brīvprātīgos koncentrēties zēna meklēšanai, nevis viņa ģimenes apstākļu apspriešanai. Policija ģimenes apstākļus vēl skaidros, taču šobrīd galvenais ir atrast zēnu.

Jau ziņots, ka Valsts policijā svētdien saņemts iesniegums par to, ka sestdien ap pulksten 8.30 no savas dzīvesvietas Liepājā, Pāvilostas ielā, izgāja piecgadīgais Ivans Berladins.

Zēns ir vidējas miesas uzbūves, viņam ir īsi, gaiši mati, zilas acis. Viņam mugurā bija zila adīta jaka ar rāvējslēdzi un zilas sporta bikses. Kājās bija raibas zeķes un sandales bēšā krāsā. Zēns sarunājas krievu valodā.

Ja kādam ir informācija par zēna iespējamām uzturēšanās vietām, policija par to lūdz informēt, zvanot uz tālruņa numuru 110.

Papildināts. VP Kurzemes reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova informē, ka līdz šim no iedzīvotājiem ir saņemta informācija, ka zēns ir redzēts vairākās vietās Liepājā – gan Ganību ielā pie "Hesburger", gan Karostas rajonā pie veikala "Top!", gan arī autobusā uz Šķēdi. Vēlamies informēt, ka neviena no šīm versijām nav apstiprinājusies! Informācija tiek pārbaudīta un tiek izņemti kameras ieraksti. Tāpat arī ir sadarbība ar AS "Liepājas autobusu parks", kuri aktīvi pārbauda kameras, taču arī tur zēns nav manīts.
Tāpat arī sabiedriskā transporta vadītāji informē Valsts policiju par katru bērnu, kurš viens pats pārvietojas ar sabiedrisko transportu un Valsts policijai palīdzējuši arī ekstrasensi, kuru teiktais tiek pārbaudīts, taču šobrīd bez rezultātiem.

Meklēšana turpinās un Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Uģis Āva uzsver, ka šobrīd Liepājā spēki tiek novirzīti uz Pāvilostas ielu 7, dārziņu rajonu, tajā pat laikā zēns tiek meklēts visā Latvijā un kaimiņvalstīs. "Līdz šim nav tāds krūms, kur kāds nebūtu paskatījies. Bērns tiek meklēts visā Latvijā, tāpat arī kaimiņvalstīs. Aicinu visus Latvijas iedzīvotājus – pārbaudiet savas kāpņu telpas, šķūnīšus, ejiet pie kaimiņiem ar zēna fotogrāfiju, runājiet ar tiem, informējiet par notikušo un jautājiet vai gadījumā kaut kas nav mainīts! Atkārtoju – katra informācija tiek pārbaudīta!"

Papildināts 2. Liepājā sestdien pazudušā zēna meklēšanā iesaistītos brīvprātīgos Valsts policija (VP) aicina ar transportlīdzekļiem virzīties uz Šķēdes pusi, aģentūra LETA informēja VP.

Brīvprātīgie, kuriem ir transportlīdzekļi, aicināti pulcēties Liepājā, Viršu ielā 9/11, no kurienes organizēti notiks virzīšanās uz Šķēdi.