Aizvadītajās trīs diennaktīs, laika posmā no šī gada 16.oktobra plkst. 6.30 līdz 19.oktobra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Kurzemes reģiona brigāde saņēma 11 izsaukumus – sešus uz ugunsgrēku dzēšanu, trīs uz glābšanas darbiem, bet divi no izsaukumiem bija maldinājumi.

Piektdien pulksten 18.39 saņemts izsaukums uz Ganību ielu Liepājā, kur dūmvadā dega sodrēji 0,5 kvadrātmetru platībā. Pulksten 19.04 darbi notikuma vietā pabeigti.

VUGD atgādina, ka dūmvadu attīrīšana no sodrējiem ir jāveic pirms apkures sezonas sākuma! Sadegot sodrējiem, dūmvadā veidojas augsta temperatūra, kas laika gaitā var bojāt dūmvada konstrukciju un izraisīt postošu ugunsgrēku.

Svētdien pulksten 21.12 saņemts izsaukums uz Lazaretes ielu Liepājā, kur dega atkritumi 4 kvadrātmetru platībā. Pulksten 22.00 ugunsgrēks likvidēts.

Aizvadītajās trīs diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 115 izsaukumus – 45 uz ugunsgrēku dzēšanu, 41 uz glābšanas darbiem, bet 29 izsaukumi bija maldinājumi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Anete Strazdiņa.