Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas, ikdienā veicot patrulēšanu, konstatē dažāda veida pārkāpumus ceļu satiksmē, tostarp tiek noformēti materiāli par pārkāpumiem, kas saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu ir uzskatāmi par agresīvu braukšanu.

Arī vakar Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas konstatēja trīs šāda veida pārkāpumus – Ventspilī un Liepājā, informē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

26.augustā ap pulksten 00.55 Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas, patrulējot Liepājā, Lielā ielā pamanīja automašīnu "Peugeot", kuras vadītājs, braucot pa Lielo ielu virzienā no Jāņu ielas puses krustojumā ar Jūras ielu, neņemot vērā ceļa zīmes “braukt taisni” prasību, veica nogriešanās manevru pa kreisi virzienā uz Jūras ielu, šķērsoja horizontālo apzīmējumu “dubulta nepārtraukta līnija” un ceļa horizontālo apzīmējumu “sadalošā sala”, tādējādi pārkāpjot vienu aiz otra sekojošus ceļu satiksmes noteikumus, kas izpaužas kā agresīvs braukšanas veids. Tāpat konstatēts, ka vīrietis vadījis automašīnu, būdams 1,34 promiļu reibumā un bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Valsts policijā par notikušo ir uzsākts kriminālprocess.

Saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu par agresīvu braukšanu piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 70 – 280 eiro un 6 soda punktus. Nepamatots risks, autovadītāju prasmju pārvērtēšana, nepārdomāti un pārgalvīgi manevri un ātrums – tie ir iemesli, kas var novest pie smagām vai pat letālām sekām. Valsts policija aicina nebūt pārgalvīgiem, ievērot savstarpējo cieņu un sapratni uz ceļa, un neapdraudēt sevi un apkārtējos.