Aizvadītās nedēļas izskaņā Valsts policija valstī kopumā uz autoceļiem visā Latvijā ir konstatējusi 69 autovadītājus, kuri pie stūres sēdušies alkoholisko dzērienu ietekmē un daļa no tiem ir vadījuši automašīnu bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Tas liecina, ka aizvien ikdienā ir novērojama autovadītāju bezatbildīga izturēšanas pret savu un apkārtējo satiksmes dalībnieku drošību, informē Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Līna Kaļķe.

Trīs dienu laikā, no piektdienas līdz svētdienai, Valsts policijas amatpersonas, veicot satiksmes uzraudzību, valstī kopumā fiksēja 69 autovadītājus alkohola reibumā, visvairāk no tiem – 29 – tika fiksēti Rīgas reģionā, savukārt Vidzemes reģionā – 13, Latgales reģionā – 11, bet Kurzemes un Zemgales reģionā katrā astoņi. Savukārt šogad no gada sākuma līdz 8. augustam ir fiksēti jau 2229 autovadītāji, kuri sēdušies pie transportlīdzekļa stūres alkohola reibumā.   

Diemžēl jāsecina, ka aizvien liela daļa pieķerto autovadītāju ir tieši smagā alkohola reibumā. Piemēram, piektdien, 6.augustā, Liepājā kādam automašīnas "Audi" vadītājam izelpā tika konstatētas 3,03 promiles. Tāpat vēl kāds autovadītājs sestdien, 7. augustā, Liepājas pusē vadīja automašīnu "Volkswagen Passat" būdams 2,88 promiļu stiprā alkohola reibumā un bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Par šādu pārkāpumu transportlīdzekļa vadītājam draud kriminālatbildība.

Valsts policija atgādina, ka alkohola lietošana un transportlīdzekļa vadīšana nav savienojamas – šāda rīcība apdraud gan savu, gan līdzcilvēku drošību. Tādēļ aicinām arī līdzcilvēkus būt atbildīgiem un atturēt draugus, radus un paziņas no sēšanās pie transportlīdzekļa stūres alkohola reibumā.