Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas, ikdienā veicot patrulēšanu, konstatē dažāda veida pārkāpumus ceļu satiksmē, tostarp tiek noformēti protokoli par pārkāpumiem, kas saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu ir uzskatāmi par agresīvu braukšanu. Taču nereti videoierakstus par agresīviem braucējiem un tā saucamajiem "driftotājiem" iesniedz uzņēmumi, kuru teritorijās pārkāpumi ir notikuši vai pašvaldības policijas, kuru kamerās tas fiksēts.

Pēdējie sastādītie protokoli Kurzemes reģionā ir par apzinātas sānslīdes radīšanu, vairāku sastrēgumā esošu vai kolonnā braucošu transportlīdzekļu apdzīšana pa pretējā virziena joslu, vairāku tādu citu citam sekojošu ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu izdarīšana, kas saistīti ar ceļu satiksmei bīstamu vai traucējošu situāciju radīšanu. Pārkāpumi konstatēti un protokoli noformēti Liepājā, Rudbāržos, Skrundā, Ventspils novadā un Saldus novadā, informē policijas preses pārstāve Madara Šeršņova.
       
Liepājā vienā dienā konstatēti trīs pārkāpumi vienā vietā – Raiņa ielā. Kāds vīrietis, vadot automašīnu "Volvo", neņēma vērā ceļa zīmes "braukšanas virzieni joslā" prasību, veica priekšā, pieturā apturēta sabiedriskā transporta apbraukšanu, pārkāpjot ceļa horizontālo apzīmējumu – balta nepārtraukta līnija, no nepārtrauktās līnijas puses šķērsoja ceļa horizontālo apzīmējumu sadalošā josla, tādējādi pārkāpjot ceļu satiksmes noteikumus, kas izpaužas kā agresīvas braukšanas veids, ignorējot citu transportlīdzekļu vadītāju intereses.

Tajā pašā vietā divu transportlīdzekļu "BMW" un "Toyota" vadītāji viens aiz otra izdarīja to pašu pārkāpumu, apbraucot sabiedrisko transportu, tādējādi pārkāpjot citu pēc cita sekojošus ceļu satiksmes noteikumus, kas izpaužas kā agresīva braukšana. Savukārt Liepājā, Grīzupes ielā konstatēts, ka vīrietis, vadot automašīnu "Hyundai", veica priekšā braucoša transportlīdzekļa apdzīšanu uz gājēju pārejas ar braukšanas ātrumu 90 kilometri stundā vietā, kur atļautais braukšanas ātrums ir 50 kilometri stundā, tādējādi pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu par 40 kilometriem stundā. Liepājā, Esperanto ielā pie pašapkalpošanās automazgātavas tika konstatēta automašīna "BMW", kuras vadītājs apzināti radīja sānslīdi, vairākkārtēji slīdot un apgriežot transportlīdzekli uz riņķi. Tāpat Liepājā, Parka ielas un Zemnieku ielas krustojumā automašīnas "BMW" vadītājs, nogriežoties pa labi, radīja apzinātu sānslīdi, kas saskaņās ar likumu izpaužas kā agresīva braukšana.

Ne visos pārkāpumu izdarīšanas brīžos policijas ekipāža var to konstatēt un materiālu ierakstīt ar videoreģistratora palīdzību, taču citos gadījumos informāciju sniedz iedzīvotāji un pašvaldības policija. Skrundā un Rudbāržos iedzīvotāji izteikuši sašutumu, ka automašīnu vadītāji brauc agresīvi. Pašvaldības policija savās kamerās fiksēja pārkāpumu – pie Skrundas pilsētas estrādes divas "BMW" automašīnas apzināti radīja sānslīdi. Tāpat arī kamerās konstatēts, ka Rubāržos, stāvlaukumā automašīnas "BMW" vadītājs apzināti radījis sānslīdi. Šie materiāli tika nodoti Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonām Kuldīgā un uzsākta administratīvā lietvedība – videoieraksts ir pietiekams pierādījums, lai sauktu pie atbildības transportlīdzekļa vadītājus. Visiem iepriekšminētajiem transportlīdzekļu vadītājiem ir noformēti administratīvo pārkāpumu protokoli. Saskaņā Ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu par agresīvu braukšanu uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 70 līdz 280 eiro. Tāpat par šo pārkāpumu pienākas 6 soda punkti un, kā apgalvo CSDD Kvalifikācijas departamenta vadītājs, sakrājot kopumā 8 punktus, vadītājam ir jāapmeklē korekcijas grupu nodarbības.

Nepamatots risks, autovadītāju prasmju pārvērtēšana, nepārdomāti un pārgalvīgi manevri un ātrums – tie ir iemesli, kas var novest pie smagām vai pat letālām sekām. Valsts policija aicina nebūt pārgalvīgiem, ievērot savstarpējo cieņu un sapratni uz ceļa, un neapdraudēt sevi un apkārtējos. Jau informējām, ka Valsts policija sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu un Drošas braukšanas skolu šonedēļ ir uzsākusi satiksmes drošības kampaņu "Agresīva braukšana atstāj rētas". Kampaņa tiek finansēta no Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja līdzekļiem.