10.novembrī ap pulksten 8.10 Valsts policijā tika saņemta informācija, ka Liepājā, Ventspils un Ziemeļu ielu krustojumā ir noticis ceļu satiksmes negadījums. Noskaidrots, ka vīrietis, vadot automašīnu "Audi" pa Ventspils ielu, krustojumā ar Ziemeļu ielu uzbrauca sirmgalvim, kurš pārvietojās pa gājēju pāreju. Pēc negadījuma automašīnas vadītājs pārliecinājies, vai vīrietim nav nepieciešama medicīnas darbinieku palīdzība, uz ko sirmgalvis atbildēja noraidoši, bet palūdza, lai viņu nogādā līdz pastam. Šoferis uzņēma sirmgalvi savā automašīnā un devās prom, tādējādi pametot negadījuma vietu, neziņojot par notikušo Valsts policijai.

Saprotot, ka vīrietim tomēr sāp kāja un paiet viņš nevarēs, šoferis izsauca Valsts policiju un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekus. Sirmgalvis ar ķermeņa sasitumiem nogādāts medicīnas iestādē, savukārt Valsts policijā par notikušo ir uzsākts administratīvā pārkāpuma process, informē policijas preses pārstāve Madara Šeršņova.

Valsts policija atgādina – pat ja sākotnēji šķiet, ka negadījumā nav cietušo, tomēr pieredze un reģistrētie notikumi parāda, ka gājēji un velosipēdisti tikai pēc notikuma – reizēm tās pašas dienas vakarā vai nākamajā, aiznākamajā dienā vēršas medicīnas iestādē. Tādos gadījumos Valsts policija uzsāk administratīvo procesu un skaidro negadījumā iesaistīto transportlīdzekļa vadītāju, reizēm arī publiski lūdzot atsaukties aculieciniekus, tādējādi šis process ir garāks un nepatīkamāks pašam transportlīdzekļa vadītājam.

Pat ja mazāk aizsargātais ceļu satiksmes dalībnieks (gājējs, velosipēdists, skrejriteņa vadītājs) dodas prom no negadījuma vietas, aicinājums transportlīdzekļa vadītājam palikt negadījuma vietā, informēt par notikušo policiju un sekot tālākām norādēm.