Papildināts. Trešdienas rītā Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma izsaukumu uz Veco ostmalu, kur Tirdzniecības kanālā nogrima kuģis un no tā noplūda ķīmiska viela.

Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka kanālā nogrimis kuģis un no tā noplūdusi ķīmiska viela 100 kvadrātmetru platībā, informē VUGD preses pārstāve Anetes Strazdiņa. Ugunsdzēsēji glābēji kanālā izvietoja norobežojošās un absorbējošās bonas.

VUGD rīcībā esošā informācija liecina, ka nogrimšanas laikā uz kuģa cilvēki neatradās.

Papildināts. Kā aģentūru LETA informēja Liepājas Reģionālās vides pārvaldes piesārņojuma kontroles sektora vadītāja Ilva Jurkeviča, ūdenī izplūdis minimāls daudzums naftas produktu.

Šorīt ap plkst.8 konstatēts, ka kuģis sācis svērties uz sāniem un sācis grimt. Kuģis nogrimis ļoti strauji - apmēram stundas laikā. Ap plkst.9 tas jau bija pilnībā nogrimis - virs ūdens bijis redzams vairs tikai tā masts.

No kuģa bija izplūdis minimāls daudzums naftas produktu, kas plānā kārtā bija izpleties uz ūdens virsmas aptuveni 80 kvadrātmetru platībā. Lai ierobežotu piesārņojuma izplatību, izvietotas norobežojošās un absorbējošās bonas.

Pēc īpašnieku teiktā, kuģa degvielas bākā varētu būt apmēram 30 litri dīzeļdegvielas. Kamēr nav noslēgušies kuģa izcelšanas darbi, tikmēr nav iespējams pateikt, vai degvielas bāka nav bojāta un vai tajā esošā degviela nenonāks ūdenī, skaidroja Jurkeviča, piebilstot, ka atbildīgie dienesti ir gatavībā operatīvi veikt nepieciešamos darbus, lai ierobežotu iespējamā piesārņojuma izplatību.

Zvejas kuģis "Vētra" pieder kompānijai SIA "Express Cargo". Kā informēja Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe, pēdējo reizi šis kuģis izgājis jūrā pērn 20.novembrī. SEZ pārstāve atzina, šī nav pirmā reize, kad kanālā pietauvotajiem vecajiem zvejas kuģiem, iespējams, sala un ledus ietemē rodas sūce korpusā.

Pašlaik tiek organizēti nogrimušā kuģa izcelšanas darbi.