Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no 1. decembra pulksten 6.30 līdz 4. decembra pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Kurzemes reģiona pārvalde saņēma 21 izsaukumu – piecus uz ugunsgrēku dzēšanu, 12 uz glābšanas darbiem un vēl četri izsaukumi bija maldinājums, portālam ziņoja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Viktorija Gribuste.

Sestdien pusdienlaikā Mazajā ielā, trīsstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva gaitenī, dega elektrības skapis divu kvadrātmetru platībā.  

Tāpat VUGD atgādina, ka, kurinot apkures ierīces, iedzīvotājiem ir jāievēro piesardzība un drošības noteikumi, lai neizraisītu traģisku ugunsgrēku. Aizliegts lietot bojātas apkures ierīces, tās pārkurināt, krāsns durtiņas atstāt vaļā, uz apkures ierīces žāvēt degtspējīgas mantas, kā arī pie krāsns durtiņām novietot malku un citu kurināmo. Ugunsgrēku visbiežākais cēlonis ir neuzmanīga rīcība, tai skaitā, ekspluatējot apkures ierīces. Esi uzmanīgs un pasargā sevi!

Aizvadītajās diennaktīs VUGD kopumā saņēma 171 izsaukumu – 30 uz ugunsgrēku dzēšanu, 113 uz glābšanas darbiem, bet 28 izsaukumi bija maldinājumi.