Pagaidām nezināms ļaundaris sabojājis Liepājas Sv.Trīsvienības baznīcas unikālo ērģeļu mehānismu, aģentūrai BNS pavēstīja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Jolanta Knīse.

Mehānisma bojājums konstatēts svētdienas vakarā. Pēc sākotnējās informācijas noskaidrots, ka deformēta ērģeļu stabule. Policijai ir pamats domāt, ka ērģeļu mehānisms sabojāts tīši. Materiālā zaudējuma apmēru un iespējamos bojājumu nodarītājus policija vēl noskaidro. Materiālā zaudējuma apmēru un iespējamos bojājumu nodarītājus policija vēl noskaidro. Par notikušo sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 18. nodaļas (Noziedzīgi nodarījumi pret īpašumu).

Liepājas Sv.Trīsvienības baznīcas atjaunošanas fondā aģentūra BNS noskaidroja, ka ērģelēm nodarītais bojājums nav tik nopietns, lai ietekmētu nedēļas nogalē gaidāmo 10. Starptautisko Liepājas ērģeļmūzikas festivālu. Festivāls notiks no 10.septembra līdz 1.oktobrim. Ik rudeni Liepājā notiekošais festivāls ir kā slavinājums pasaulē lielākajām mehāniskajām ērģelēm, kas rotā Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāli un pilsētu, informēja festivāla rīkotāji.

Liepājas Sv.Trīsvienības baznīcas ērģeles ir unikāls instruments – tās ir pasaulē lielākās ērģeles ar mehānisko vadību. Ērģeles no 1773. līdz 1779.gadam būvējis viens no tā laika slavenākajiem meistariem Heinrihs Andreass Konciuss.