Kā portālu irliepaja.lv informēja pašvaldības policijas pārstāvis Kaspars Vārpiņš, 12. maijā ap pulksten 17.30 Pašvaldības policijā saņemta informācija par to, ka vienā no dzīvokļiem Raiņa ielā ilgstoši raudot bērns un vecāki iespējams lietojot alkoholu. Ierodoties notikuma vietā, pie ēkas pa atvērtajiem logiem bija dzirdams, ka raud bērns, savukārt pēc klauvēšanas pie durvīm un logiem, neviens no dzīvokļa nereaģēja.


Dzīvokļa durvis bija atslēgtas un, sakarā ar to, ka bērna veselība un dzīvība atrodas iespējamā apdraudējuma stāvoklī, tika pieņemts lēmums ieiet dzīvoklī. Tika konstatēts, ka dzīvokļa labierīcībās uz grīdas guļ vīrietis reibumā, kā arī dzīvoklī tika ievērota sieviete reibuma stāvoklī, kura nekādu informāciju par situāciju nespēja sniegt.


Uz notikuma vietu tika izsaukti arī neatliekamās medicīniskās palīdzības darbinieki, kuri pieņēma lēmumu nogādāt 2021. gadā dzimušo bērnu medicīnas iestādē.


Veicot alkohola koncentrācijas pārbaudi izelpā, tika konstatēts, ka bērna mātes izelpā ir vairāk nekā divu promiļu alkohola koncentrācija.


Pret bērna māti uzsākts administratīvā pārkāpuma process pēc "Bērnu tiesību aizsardzības likuma" par bērna uzraudzīšanu, atrodoties alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē, kas var ierobežot spējas nodrošināt bērna drošību un aizsardzību no iespējamiem bērna dzīvības un veselības apdraudējumiem. Par šādu pārkāpumu piemērojamais sods ir brīdinājums vai naudas sods līdz četrdesmit divām naudas soda vienībām (viena soda vienība – 5 eiro).