Pēdējo dienu laikā Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldē ir saņemti vairāki izsaukumi par konfliktiem. Vairākos gadījumos gan notikuma vietā konstatēts, ka domstarpības jau bija atrisinātas un pretenzijas pret nevienu nebija, taču dažos gadījumos ir uzsāktas lietvedības, informē Valsts policijas preses pārstāve Madara Šeršņova.

28.decembrī ap pulksten 21.40 Valsts policijā saņemta informācija par to, ka Liepājā, Kārļa Zāles laukumā starp taksometra vadītāju un pasažieri ir izcēlies konflikts – pasažieris esot uzbrucis taksometra vadītājam, raustot viņu aiz apģērba un iesitot ar dūri pa seju. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka apsardzes darbinieki jau bija aizturējuši vīrieti, savukārt taksometra vadītājs miesas bojājumus nebija guvis un medicīniskā palīdzība nebija nepieciešama. Pasažieris bija tādā alkohola reibumā stāvoklī, ka no viņa nebija iespējams paņemt paskaidrojumu. Vīrietis tika nogādāts policijā, kur pēc viņa ieradās radinieki, taču Kurzemes reģiona pārvaldes teritorijā viņš pretojās saviem radiniekiem un gribēja iesist Valsts policijas transportlīdzeklim. Vīrietis turpināja būt agresīvs, tāpēc viņam tik uzlikti roku dzelži un viņu nogādāja atskurbtuvē.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirknī par notikušo ir uzsākts administratīvā pārkāpuma process. Saskaņā ar Administratīvo sodu likumu par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā par sabiedriskās kārtības traucēšanu, pārkāpjot vispārpieņemtās uzvedības normas un traucējot personu mieru, iestāžu, komersantu vai citu institūciju darbu vai apdraudot savu vai citu personu drošību (sīkais huligānisms), piemēro naudas sodu no 70 līdz 500 eiro.

Vakar, 29.decembrī Valsts policijā saņemta informācija par to, ka Liepājā, kādā daudzdzīvokļu nama dzīvoklī notiek konflikts. Valsts policija ieradās notikuma vietā, kur sieviete paskaidroja, ka viņa ar dēlu bijusi alkohola reibumā un viņš viņai uzbrucis, četras reizes iesitot pa seju, kā rezultātā viņa nokrita uz zemes, pēc kā dēls viņai iespēris pa ķermeni. Valsts policijā tika pieņemts lēmums par nošķiršanu un tiek lemts jautājums par materiāla tālāku virzību attiecībā uz miesas bojājumu nodarīšanu sievietei. Vīrietis jau iepriekš ir nonācis policija redzeslokā par citiem likumpārkāpumiem. Kā, piemēram, pagājušajā gadā vīrietis nodarīja miesas bojājumus savai vecmāmiņai, tāpēc tika pieņemts tiesas lēmums par pagaidu aizsardzību pret vardarbību, kurš ir spēkā vēl šobrīd.

Valsts policija atgādina, ka policija lēmumu par nošķiršanu var piemērot uz laiku līdz astoņām dienām. Tas nozīmē, ka likumsargi notikuma vietā ar cietušo (pāridarītājam klāt esot) aizpilda pieteikumu policijas lēmumam par nošķiršanu pieņemšanai, kurā var izvēlēties, kādus aizliegumus policijas lēmumā noteikt varmākam. Policija aicina laicīgi informēt par šādiem notikumiem un negaidīt, kad vardarbība pieaug līdz pakāpei, kad tiek apdraudēti jūs paši un apkārtējie.

Policijas lēmums par nošķiršanu tiek aizpildīts trīs eksemplāros, no kuriem viens paliek cietušajai personai, otrs – pāridarītājam, bet trešais – Valsts policijai. Tomēr jāpiemin, ka policija lēmumu var pieņemt tikai uz rakstveida pieteikuma pamata. Ja cietusī persona atsakās rakstīt pieteikumu policijai, tad nošķiršanu piemērot nevar.

Savukārt garāku termiņu var piešķirt tiesa, piemērojot pagaidu aizsardzību pret vardarbību, ko arī turpat, notikuma vietā, veidlapā var atzīmēt. Pagaidu aizsardzībai pret vardarbību termiņa nav. Tā ir spēkā tik ilgi, kamēr kāda no pusēm iesniedz tiesā iesniegumu to atcelt.