1.novembrī ap pulksten 11.00 Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas Liepājā, Raiņa ielā konstatēja, ka automašīnas "Honda" vadītājs, neņemot vērā ceļa zīmes "Braukšanas virzieni joslās" prasību, veica priekšā apturēta transportlīdzekļa apbraukšanu, šķērsojot ceļa horizontālo apzīmējumu "Balta nepārtraukta līnija", no nepārtrauktās līnijas puses, šķērsoja ceļa horizontālo apzīmējumu "Sadalošā sala", tādejādi pārkāpjot vienu aiz otra sekojošus ceļu satiksmes noteikumus, kas izpaužas kā agresīvs braukšanas veids. Valsts policijā par notikušo ir uzsākts administratīvā pārkāpuma process, informē policijas pārstāve Madara Šeršņova.

Saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu, par agresīvu braukšanu, kas izpaudusies kā vairāku tādu citu citam sekojošu ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu izdarīšana, kuri saistīti ar ceļu satiksmei bīstamu vai traucējošu situāciju radīšanu, piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 70 līdz 280 eiro.

Valsts policija atgādina, ka nepamatots risks, autovadītāju prasmju pārvērtēšana, nepārdomāti un pārgalvīgi manevri un ātrums – tie ir iemesli, kas var novest pie smagām sekām. Valsts policija aicina nebūt pārgalvīgiem, ievērot savstarpējo cieņu un sapratni uz ceļa, un neapdraudēt sevi un apkārtējos.

1.novembrī ap pulksten 23 Cimdeniekos, Centrālā ielā apturēts automašīnas "Opel" vadītājs, kurš mājsēdes laikā bez pašapliecinājuma atradās ārpus savas dzīvesvietas. Veicot alkohola pārbaudi vīrieša izelpā, konstatēts, ka viņš atradies 2,15 promiļu reibumā, kā arī bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, kuras noteiktā kārtībā nav iegūtas. Valsts policijā ir uzsākts kriminālprocess par transportlīdzekļa vadīšanu, atrodoties alkoholisko dzērienu iespaidā un bez tiesībām. Par mājsēdes neievērošanu vīrietim piemērots naudas sods 1000 eiro.

Valsts policija atgādina, ka līdz 15. novembrim katru dienu laika posmā no 20 līdz 5 ir ieviesti stingri pārvietošanās ierobežojumi. Par ārkārtējās situācijas neievērošanu privātpersonām var piemērot naudas sodu līdz 2000 eiro, bet juridiskām personām līdz 5000 eiro.