Aizvadītās nedēļas nogalē, laika posmā no 25.novembra līdz 27.novembrim Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas ir uzsākuši 115 administratīvo pārkāpumu procesus, no tiem 49 par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu. Kopumā ir pieķerti deviņi transportlīdzekļu vadītāji, kuri pie stūres sēdušies reibuma stāvoklī, trīs no šiem transportlīdzekļu vadītājiem bija izraisījuši ceļu satiksmes negadījumus. Četri no tiem bija transportlīdzekļu vadīšanas tiesības, taču pārbaudē konstatēts, ka alkohola koncentrācija pārsniedz 1,5 promiles, par ko, saskaņā ar grozījumiem Krimināllikumā, iestājas kriminālatbildība, informē Valsts policijas pārstāve Madara Šeršņova.

25.novembrī ap pulksten 23.50 Liepājā, Ganību ielā tika apturēts transportlīdzeklis "Land Rover", kura vadītājs izbrauca no stāvvietas Kungu ielā 40/42 virzienā uz Dārza ielas pusi, tādejādi neizpildot ceļa zīmes Nr. 503 "Izbraukšana uz vienvirziena ceļa" prasības. Likumsargi veica alkohola pārbaudi vīrieša izelpā un konstatēja, ka viņš atradies 1,76 promiļu reibumā.

25.novembrī, stājās spēkā grozījumi Krimināllikumā, kas transportlīdzekļa vadītājam, kuram ir atbilstošas kategorijas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības, paredz kriminālatbildību par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu to vadīt, ja viņa izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles vai viņš atrodas narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē, kā arī ja viņš atsakās no medicīniskās pārbaudes alkohola koncentrācijas noteikšanai asinīs vai narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmes pārbaudes. Iepriekš par to bija paredzēta administratīvā atbildība.

Saskaņā ar šiem grozījumiem, pret visiem transportlīdzekļu vadītājiem ir uzsākti kriminālprocesi. Saskaņā ar Krimināllikumu, par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles, vai par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, atrodoties narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem.

Nedēļas nogalē ir uzsākti trīs kriminālprocesi par transportlīdzekļa vadīšanu, atrodoties alkoholisko dzērienu ietekmē un bez tiesībām. Viens no tiem bija Liepājā. 27.novembrī ap pulksten 23.30 Graudu ielā tika apturēts transportlīdzeklis "BMW", kuru vadīja vīrietis, būdams 1,46 promiļu reibumā un bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām.   

Pret visiem transportlīdzekļu vadītājiem ir uzsākti kriminālprocesi. Saskaņā ar Krimināllikumu, par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav atbilstošas kategorijas transportlīdzekļa vadīšanas tiesību un ja vadītājs atrodas alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem.

27.novembrī ap pulksten 22.40 Liepājā, Siļķu ielā tika apturēts elektroskrejriteņa un velosipēda vadītājs. Elektroskrejriteņa vadītājs atradās 1,95 promiļu reibumā, bet velosipēda vadītājs – 1,32 promiļu reibumā. Pret vīriešiem ir uzsākti administratīvo pārkāpumu procesi.

Valsts policija atgādina, ka transportlīdzekļa vadīšana reibumā būtiski apdraud gan paša, gan citu ceļu satiksmes dalībnieku veselību un dzīvību. Valsts policijas pateicas tiem iedzīvotājiem, kas aktīvi ziņo par aizdomīgiem vadītājiem un aicina arī turpmāk nepalikt vienaldzīgiem, un situācijās, kad rodas pamatotas aizdomas, ka transportlīdzekļa vadītājs pie stūres sēdies reibumā, ziņot par to Valsts policijai, zvanot pa tālruņa numuru 110.