Vakar ap pulksten 22.30 Valsts policijā tika saņemta informācija par to, ka Liepājā, kādā dzīvesvietā notiek ģimenes konflikts. Likumsargi ieradās adresē, kur sieviete paskaidroja, ka konflikts ar dēlu viņai ir regulāri un konflikta laikā viņa tiek fiziski un morāli iespaidota, kā arī dēls bojājot mēbeles dzīvoklī. Šoreiz sieviete vēlējās, lai tiktu pieņemts lēmums par nošķiršanu, kas arī ticis izdarīts. Medicīnas darbinieku palīdzība sievietei nebija nepieciešama, informē policijas preses pārstāve Madara Šeršņova.

Valsts policija atgādina, ka policija lēmumu par nošķiršanu var piemērot uz laiku līdz astoņām dienām. Tas nozīmē, ka likumsargi notikuma vietā ar cietušo (pāridarītājam klāt esot) aizpilda pieteikumu policijas lēmumam par nošķiršanu pieņemšanai, kurā var atzīmēt, kurus no trim aizliegumus policijas lēmumā noteikt varmākam. Policija aicina laicīgi informēt par šādiem notikumiem un negaidīt, kad vardarbība pieaug līdz pakāpei, kad tiek apdraudēta pašu veselība un dzīvība.

Savukārt garāku termiņu var piešķirt tiesa, piemērojot pagaidu aizsardzību pret vardarbību. Pagaidu aizsardzībai pret vardarbību termiņa nav, tā ir spēkā tik ilgi, kamēr kāda no pusēm iesniedz tiesā iesniegumu to atcelt. Taču ja šāds tiesas nolēmums tiek pārkāpts, tad vainīgajam draud kriminālatbildība. Saskaņā ar Krimināllikumu, par ļaunprātīgu nolēmuma par aizsardzību pret vardarbību nepildīšanu soda ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu. Soda apmēru nosaka tiesa.