Šonedēļ Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldē tika saņemta informācija par to, ka Liepājā, kādā dzīvoklī notiek ģimenes konflikts. Valsts policijas amatpersonām iedoties notikuma vietā, tika noskaidroti notikušā apstākļi, pieņemti paskaidrojumi no abām personām un pieņemts policijas lēmums par nošķiršanu, informē policijas preses pārstāve Madara Šeršņova.

Trešdien, 29.janvārī, ap pulksten 20.40 Valsts policijā saņemta informācija par to, ka Karostā kādā dzīvoklī notiek ģimenes konflikts. Likumsargiem ierodoties notikuma vietā, noskaidrots, ka vīrietis fiziski iespaidojis sievieti, iesitot viņai pa kaklu, kliedza uz bērniem un izteica draudus, lai visi nomirst. Tāpat sieviete stāstīja, ka vīrietis bijis agresīvs jau iepriekš. Vīrietis jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā un ticis sodīts.

Valsts policija uz vietas pieņēma lēmumu par nošķiršanu, piemērojot vīrietim šādus ierobežojumus:
• atstāt mājokli, kur pastāvīgi dzīvo aizsargājamā persona, neatgriezties un neuzturēties minētajā mājoklī
• neuzturēties mājokļa tuvumā tuvāk par 100 metriem
• aizliegums kontaktēties ar aizsargājamo personu

Tāpat Valsts policijā šajā gadījumā ir materiāls sadaļā par miesas bojājumu nodarīšanu sievietei. Valsts policija atgādina, ka policija lēmumu par nošķiršanu var piemērot uz laiku līdz astoņām dienām. Tas nozīmē, ka likumsargi notikuma vietā ar cietušo (pāridarītājam klāt esot) aizpilda pieteikumu policijas lēmumam par nošķiršanu pieņemšanai, kurā var izvēlēties, kādus aizliegumus policijas lēmumā noteikt varmākam. Policija aicina laicīgi informēt par šādiem notikumiem un negaidīt, kad vardarbība pieaug līdz pakāpei, kad tiek apdraudēti apkārtējie.

Policijas lēmums par nošķiršanu tiek aizpildīts trīs eksemplāros, no kuriem viens paliek cietušajai personai, otrs – pāridarītājam, bet trešais – Valsts policijai. Tomēr jāpiemin, ka policija lēmumu var pieņemt tikai uz rakstveida pieteikuma pamata. Ja cietusī persona atsakās rakstīt pieteikumu policijai, tad nošķiršanu piemērot nevar.

Savukārt garāku termiņu var piešķirt tiesa, piemērojot pagaidu aizsardzību pret vardarbību, ko arī turpat, notikuma vietā, veidlapā var atzīmēt. Pagaidu aizsardzībai pret vardarbību termiņa nav. Tā ir spēkā tik ilgi, kamēr kāda no pusēm iesniedz tiesā iesniegumu to atcelt.