27. un 28. maijā Liepājas pašvaldības policija rīkoja URBACT finansētā projekta CITISENSE inovāciju pārneses tīkla starptautisko sanāksmi, kurā pulcējās projekta partneri no Pirejas (Grieķija), Gēlas (Beļģija) un Manresas (Spānija) pilsētām. Sanāksmes laikā tika padziļināti diskutēts par jauniešiem drošas un integrējošas pilsētvides plānošanu, kas tika papildināts ar vispārēju pilsētas un tās drošības analīzi no dažādām perspektīvām, informē Liepājas pilsētas pašvaldības policijas sabiedrisko attiecību speciāliste Elva Lubāne. 

Divu dinamisku dienu laikā, tīkla partneri pētīja sadarbības stratēģijas pilsētu drošības uzlabošanai, kuru ietvaros dalībniekiem tika dota iespēja izpētīt un iepazīt Liepājas pilsētu. Vizītes ietvaros dalībnieki apskatīja dažādas Liepājas pilsētas vietas un analizēja tās caur dažādām sabiedrības grupu perspektīvām, izsverot gan pozitīvos, gan negatīvos aspektus. Šāda veida analīze deva iespēju veidot pamatu jēgpilnām pārdomām par to, kā tiek izmantotas sabiedriskās telpas, kā notiek pilsētplānošana un kā tajā tiek integrēts drošības aspekts. Projekta "CITISENSE" ietvaros tiek uzsvērts, ka ir svarīgi veicināt un attīstīt telpas, kurā kopienas var apmainīties ar idejām, dalīties pieredzē un kopīgi strādāt pie risinājumiem, kas atspoguļo tās vajadzības. Kopienu veido dažādas sabiedrības grupas, taču šajā projektā lielāks uzsvars tiek likts uz jauniešu auditoriju, jo tieši šīs auditorijas attīstība ilgtermiņā ir ļoti būtiska. 

Lai precīzāk raksturotu situāciju ar jauniešu iespējām Liepājā, tīkla partneri tika iepazīstināti ar vietējām organizācijām un biedrībām, kuras savu darbības jomu saista ar dažādām jauniešu grupām. Ar saviem pieredzes stāstiem, kas iekļauj gan sasniegumus, gan izaicinājumus, dalījās tādas organizācijas un biedrības kā "YOU+", "House of Hope", "Jauniešu māja", "Liepājas Nodarbinātības projekti" projekts "PROTI un DARI 2.0", kā arī pārstāve no Jaunliepājas, kura aktīvi strādā pie biedrības izveides. Šie pārstāvji piedalījās kopīgā diskusijā par drošākas un iekļaujošākas pilsētas telpas veidošanu. Šajā diskusijā tika izvirzītas tādas problēmsituācijas kā nepietiekamas jauniešu pulcēšanās un brīvā laika pavadīšanas vietas, patstāvīgs finansējums, nepietiekama interese par iesaistīšanos jauniešu padomēs u.c. Diskusijā arī aktīvi piedalījās Manresas pilsētas mēra vietnieks Anjo Valentī Molls, kurš uzsvēra, ka: "Pilsētu drošības veidošana nav tikai saistīta ar policijas darbu vai infrastruktūru; tā ir par kopienu, īpaši jauniešu, uzklausīšanu un nodrošināšanu, lai ikviens justos iesaistīts savas pilsētas veidošanā.".

Projekta turpinājumā, Liepājas pašvaldības policija veidos darba grupu ar pārstāvjiem no vietējām organizācijām un biedrībām, lai izstrādātu vadlīnijas un plānu jauniešiem drošas publiskās telpas attīstīšanai. Tikšanās laikā tiks organizētas diskusijas un meistarklases, kas rezultēsies kopīga plāna izstrādē.

Ar Eiropas Savienības finansējumu URBACT veicina Eiropas pilsētu tīklus, lai apmainītos ar labāko praksi pilsētplānošanas, attīstības, sociālās iekļaušanas un ilgtspējības jomā. Programma nodrošina rīkus pilsētvides politikas uzlabošanai, inovāciju atbalstam un pilotprojektu veicināšanai, veicinot sadarbību un kolektīvu mācīšanos ilgtspējīgas pilsētvides attīstības labā.