Augusta beigās Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirknī tika saņemta informācija par to, ka Grobiņā ir nozagta automašīna "Volkswagen".

Liepājas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas automašīnu atrada tajā pašā dienā un uz aizdomu pamata par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu aizturēja divus nepilngadīgus jauniešus, kuri jau iepriekš ir nonākuši policijas redzeslokā.

Šobrīd Valsts policijā par notikušo ir uzsākti vairāki kriminālprocesi, informē policijas preses pārstāve Madara Šeršņova.

Turpinot izmeklēšanu uzsāktajos kriminālprocesos, tika iegūti pierādījumi jauniešu saistībai ar vēl citiem noziedzīgiem nodarījumiem augusta beigās – mantas bojāšanu, proti garāžas uzlaušanu, divu velosipēdu zādzībām un kvadricikla zādzības mēģinājumu Cimdeniekos, navigācijas zādzību no kādas automašīnas salona Cimdeniekos, sabojājot automašīnas slēdzeni un izsitot automašīnas stiklu, automagnetolas zādzības mēģinājumu no automašīnas salona Durbes novadā, kā arī jau iepriekš pieminētās automašīnas "Volkswagen" zādzība Grobiņā.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka jaunieši automašīnas zādzības nolūkos devušies uz Grobiņu, taču nosacījums bija meklēt tieši tādu automašīnu, kura nav aizslēgta. Lai līdz Grobiņai tiktu, viņi Cimdeniekos mēģināja iedarbināt no garāžas izstumto kvadraciklu, bet, kad tas neizdevās, turpat no mājas kāpņu telpas nozaguši divus velosipēdus un devušies uz Grobiņu, kur arī atraduši neaizslēgtu automašīnu, kurā bez problēmām varēja iekļūt. Arī ar iedarbināšanu jauniešiem problēmas nebija, jo atslēgas jau bija transportlīdzeklī. Valsts policija atkārtoti aicina iedzīvotājus sargāt savus īpašumus un slēgt ciet durvis automašīnām, kā arī logus neatstāt atvērtus, un atslēgas neatstāt automašīnas salonā.

Vienam no jauniešiem uz izmeklēšanas laiku ir piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis, taču otram – apcietinājums. Saskaņā ar Krimināllikumu par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot transportlīdzeklī, dzīvoklī vai citā telpā, kā arī par transportlīdzekļa zādzību soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. Savukārt par zādzību nelielā apmērā soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu. Valsts policijas Liepājas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas turpina izmeklēšanu uzsāktajos kriminālprocesos.