Otrdien, 12.oktobrī, ap pulksten 15.40 Liepājā, Kungu ielā konstatēts, ka vīrietis vadīja automašīnu "BMW", apzināti radot sānslīdi, tādējādi ignorējot un apdraudot citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību, kas uzskatāms par agresīvu braukšanu, informē Valsts policijas preses pārstāve Madara Šeršņova

Saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu,par agresīvu braukšanu, kas izpaudusies kā: apzināta sānslīdes radīšana uz ceļiem vai citās vietās, kur iespējama satiksme, piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 70 – 280 eiro.

Tajā pašā dienā ap pulksten 10 Valsts policijā saņemta informācija, ka Liepājā, Brīvības ielā ir noticis ceļu satiksmes negadījums. Noskaidrots, ka vīrietis vadīja automašīnu "Volkswagen" Liepājā pa Brīvības ielu un nebija izvēlējies drošu braukšanas distanci ar priekšā braucošo transportlīdzekli "Mercedes Benz", kā rezultātā notika sadursme, pēc kā transportlīdzeklis "Mercedes Benz" inerces vadīts tika uztriekts priekšā esošam transportlīdzeklim "Opel". Negadījumā cietušu cilvēku nav. Valsts policijā par notikušo ir uzsākts administratīvā pārkāpuma process.

Ap pulksten 12 Valsts policijā tika saņemta informācija par to, ka Medzes pagastā ir avarējusi automašīna. Valsts policijas amatpersonas ieradās notikuma vietā un noskaidroja, ka vīrietis, vadot smago transportlīdzekli "Volvo", būdams noguris, pie stūres aizmiga, kā rezultātā nobrauca no ceļa uz apgāzās grāvī. Valsts policijā par notikušo ir uzsākts administratīvā pārkāpuma process.

Kā jau iepriekš CSDD kampaņas "Apstājies, pirms atslēdzies!" ietvaros skaidroja, nogurums ir neapzināts risks, par to ir jārunā skaļi, brīdinot sabiedrību par sekām. Autovadītāja spēkos nav pretoties miegam. Vienā brīdī cilvēks atslēdzas pie auto stūres, kam sekas var būt letālas – aizmidzis autovadītājs apdraud ne tikai sevi un pasažierus, bet ikvienu satiksmes dalībnieku. Ja cilvēks jūt, ka pie auto stūres sāk pārņemt nogurums, svarīgi ir atrast tuvāko drošo vietu, kur apstāties un izkustēties. Var uzlikt modinātāju, lai tas skan pēc 20 minūtēm un pagulēt spēka snaudu, taču svarīgi atcerēties – ja guļot pārsniegsi 20 minūtes, sāksies dziļā miega fāze, pēc kuras jutīsies vēl vairāk neizgulējies.

Ap pulksten 6 Liepājā, Tirgoņu ielā vīrietis vadīja velosipēdu, būdams 1,41 promiļu reibumā. Ap pulksten 14.50 konstatēts, ka Priekulē, Aizputes ielā vīrietis vadīja automašīnu "Audi", būdams 1,55 promiļu reibumā.

Savukārt jau 13.oktobrī ap pulksten 2.30 Liepājā, Pulvera ielā konstatēts, ka vīrietis vadīja automašīnu "Audi", iespējams atrodoties narkotisko, psihotropo, toksisko, citu apreibinošo vielu vai arī reakcijas ātrumu un uzmanību samazinošu medikamentu ietekmē. Vadītājs tika nogādāts medicīnas iestādē ekspertīzes veikšanai. Valsts policijā par notikušo ir uzsākti administratīvo pārkāpumu procesi.