Aizvadītajās trīs diennaktīs, laika posmā no šī gada 9.jūlija pulksten 6.30 līdz 12.jūlija pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēma 25 izsaukumus – astoņus uz ugunsgrēku dzēšanu, 11 uz glābšanas darbiem, bet seši no izsaukumiem bija maldinājumi.

Šonakt pulksten 2.25 saņemts izsaukums Liepājā, kur, kā liecināja saņemtā informācija, 20 metru augsta skursteņa šahtā bija iekrituši divi cilvēki. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka neapsaimniekotas teritorijas skursteņa šahtā, no apmēram 12 metru augstuma, iekrituši divi cilvēki. Ugunsdzēsēji glābēji metāla skurstenī ar diskzāģa palīdzību izveidoja atvērumu, caur kuru cilvēki tika izglābti un nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Pulksten 3.06 darbi notikuma vietā pabeigti. Valsts policija skaidro notikušā apstākļus.

Vakar pulksten 19.34 saņemts izsaukums Liepājā, kur, kā liecināja saņemtā informācija, piecstāvu dzīvojamā mājā jūtams sadūmojums. Notikuma vietā konstatēts, ka ēkas ceturtā stāva dzīvoklī uz ieslēgtas plīts piededzis bez uzraudzības atstāts ēdiens un dzīvoklī esošais cilvēks ir iemidzis. Izglābtais cilvēks tika nodots NMPD mediķiem, bet no hospitalizācijas atteicās. Pulksten 19.44 darbi notikuma vietā pabeigti. Dzīvoklī nebija uzstādīts dūmu detektors.

Lai novērstu iespējamās traģiskās sekas ugunsgrēkiem, kas izceļas virtuvē, piedegot ēdienam, VUGD aicina iedzīvotājus savus mājokļus aprīkot ar dūmu detektoru, kas savlaicīgi brīdinās par sadūmojumu, un virtuvē novietot ugunsdzēsības pārklāju, ar kuru ātri un viegli var nosegt degošo trauku, tādējādi noslēdzot skābekļa piekļuvi un apslāpējot degšanu. Ja saprotiet, ka ugunsgrēku neizdosies nodzēst paša spēkiem, zvaniet ugunsdzēsējiem glābējiem uz tālruņa numuru 112!

Aizvadītajās trīs diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 220 izsaukumus – 90 uz ugunsgrēku dzēšanu, no tiem 11 meža ugunsgrēku dzēšanu, 83 uz glābšanas darbiem, bet 47 izsaukumi bija maldinājumi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Anete Strazdiņa.