pājnieks Konstantīns Voroņins nolēmis cīnīties par savām tiesībām un neatstāt bez ievērības pašvaldības policijas darbinieka rīcību.

Pie Voroņina, kurš ir garāžu kooperatīva "Karostas bāka" priekšsēdētājs, pašvaldības policijas darbinieks, kurš stādījies priekšā kā Grīnhāgens, ieradies 29.jūnijā ap pulksten 18.30, kooperatīva priekšsēdētāja pieņemšanas laikā, un paziņojis, ka viņš tiek arestēts un, "lietas apstākļu noskaidrošanai”, jābrauc līdzi.

"No Laboratorijas ielas 16, kur atrodas garāžu kooperatīvs, mani aizveda uz Valsts policiju, tur uzklausīja un pateica, ka esmu brīvs.”

Tā Voroņins trešdienas vakarā bez mobilā telefona un naudas maka palicis uz ielas pilsētas centrā.

Šobrīd viņš ir uzrakstījis iesniegumu pašvaldības policijas priekšniekam un arī vērsies ar sūdzību prokuratūrā, jo šādu policijas darbinieka rīcību uzskata par patvaļu un rupju tiesību pārkāpumu.

Voroņinam ir aizdomas, ka policijai sūdzējusies kāda parādniece, kura neinformēja kooperatīvu, ka kļuvusi par garāžas īpašnieci, par kuru ilgstoši nebija maksāta biedra naudu (40 eiro gadā), sakrājot 300 eiro lielu parādu. Kooperatīva priekšsēdētājs bija pieņēmis lēmumu garāžu slēgt līdz parāds tiks samaksāts.

Voroņins uzskata, ka šāds konflikts risināms, nevis iesaistot pašvaldības policiju, lai izrēķinātos ar kooperatīva priekšsēdētāju, bet vienojoties ar kooperatīvu par parāda atmaksas grafiku.

"Mums ir visas tiesības piedzīt parādu arī tiesas ceļā, taču, izvēloties šādu ceļu, parādnieces izdevumi būs vēl lielāki,” saka priekšsēdētājs.

Lai kā arī tiktu risināts konflikts starp garāžu kooperatīvu un garāžas īpašnieci, nav pieņemami, ka viena puse izmanto pašvaldības policiju otras iebiedēšanai. Tāpēc uzdevām jautājumu arī pašvaldības policijai – kāpēc Voroņinu neuzaicināja uz iecirkni sniegt paskaidrojumus, ja tādi bija nepieciešami, bet piespiedu kārtā aizveda uz Valsts policiju? Kā arī, vai darbinieks, kurš to izdarīja, saņems sodu?

Atbildi sniedza Pašvaldības policijas pārstāvis Kaspars Vārpiņš, kurš apstiprināja, ka ir saņemts Voroņina iesniegums, un "par minēto gadījumu ir uzsākta dienesta izmeklēšana, līdz ar to, nekādu papildus informāciju uz doto brīdi sniegt nevarēšu”.

Konstantīna Voroņina veiktais ieraksts aizturēšanas brīdī.