Aizvadītajās trīs diennaktīs, laika posmā no 10.jūnija pulksten 6.30 līdz 13. jūnija pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Kurzemes reģiona brigāde saņēma 14 izsaukumus – piecus uz ugunsgrēku dzēšanu un piecus uz glābšanas darbiem, bet vēl četri bija maldinājumi.

Piektdien pulksten 10.21 tika saņemts izsaukums uz Dzintaru ielu Liepājā, kur daudzdzīvokļu mājā uz plīts bija piededzis ēdiens. Ugunsgrēks tika likvidēts pirms VUGD ierašanās.

Ugunsdzēsēji glābēji katru dienu saņem izsaukumus, kuros iedzīvotāji ziņo par sadūmojumu kāpņutelpā vai dūmiem dzīvojamās ēkas logā. Visbiežāk, pārmeklējot ēku, ugunsdzēsēji glābēji konstatē, ka mājokļa virtuvē uz plīts ir piededzis ēdiens, bet mājās neviena nav vai arī mājinieki ir iemiguši. VUGD atgādina, ka, gatavojot ēdienu, nedrīkst kaut uz īsu brīdi atstāt mājokli vai aiziet atpūsties, jo, piedegot ēdienam, rodas spēcīgs sadūmojums, kas apdraud apkārtējo veselību, un karstums, kā rezultātā var aizdegties apkārt plītij esošie priekšmeti!

Latvijā aizvadītajās trīs diennaktīs VUGD kopumā saņēma 185 izsaukumus – 47 uz ugunsgrēku dzēšanu, 109 uz glābšanas darbiem, bet 29 izsaukumi bija maldinājumi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Sandra Vējiņa.