Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 15.oktobra pulksten 6.30 līdz 16.oktobra pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Kurzemes reģiona brigāde saņēma vienu izsaukumu uz ugunsgrēka dzēšanu.

Šonakt pulksten 00.03 VUGD saņēma izsaukumu uz Grobiņas novadu, kur, kā liecināja saņemtā informācija, deg dzīvojamā māja. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg vienstāva dzīvojamā māja pilnā 50 kvadrātmetru platībā. Zem ēkas gruvešiem tika atrasts bojāgājis cilvēks. Pulksten 3.51 ugunsgrēks likvidēts.

Traģiskākie ugunsgrēki nereti notiek tieši naktī, kad cilvēki guļ un nepamana ugunsgrēka izcelšanos. Iespēju izglābties sniedz dūmu detektors, kas, izveidojoties sadūmojumam, skaļi signalizē, pamodinot mājokļa iemītniekus. VUGD atgādina – uzstādiet savā mājoklī dūmu detektoru!

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 39 izsaukumus – 12 uz ugunsgrēku dzēšanu, 23 uz glābšanas darbiem, bet četri izsaukumi bija maldinājumi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Anete Strazdiņa.