Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldē šīs nedēļas laikā ir saņemti vairāk nekā desmit iesniegumi par dažādiem krāpšanas gadījumiem vai mēģinājumiem izkrāpt naudu no iedzīvotājiem, portālu irliepaja.lv informēja VP Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Vairākos gadījumos krāpniekiem izdevies tikt pie finanšu līdzekļiem.

Kā stāstīja Šeršņova, VP saņemta informācija no kāda liepājnieka par to, ka, izmantojot "DPD" viltus interneta vietni, viņam no bankas konta ir izkrāpti vairāk nekā 100 eiro. "Jau iepriekš esam informējuši par šāda veida krāpšanas gadījumiem un tas notiek šādi –  persona atsūta viltus vietnes saiti, atdarinot "Omniva" vai "DPD" mājaslapu, ar aicinājumu tajā ievadīt bankas norēķinu kartes datus. Tādā veidā no bankas konta tiek izkrāpta nauda," skaidroja Šeršņova.

No kādas ventspilnieces policija saņēmusi informāciju, ka viņa kādā interneta vietnē, ar mērķi iegūt naudas līdzekļus, ievadīja savus bankas datus, kā rezultātā no viņas bankas konta uz nezināmas personas bankas kontu tika pārskaitīti vairāk nekā 600 eiro. Tāpat kāds ventspilnieks informēja policiju par to, ka viņš ir saņēmis īsziņā informāciju –  saiti it kā no savas bankas, kur aizpildījis visus datus un apstiprinājis, pēc tam konstatējot, ka no konta ir pazuduši 600 eiro.

Tāpat ir saņemti vairāki iesniegumi par to, ka personas, atsaucoties uz sludinājumiem par preču iegādi, pārskaitījuši naudu, taču preces nav saņēmuši, vai arī otrādāk –  preces ir nosūtītas, bet nauda nav saņemta, sacīja Šersņova.

Policija aicina iedzīvotājus būt apdomīgiem un nesūtīt preci pirms nav saņemta garantija, ka tiks veikta apmaksa. Tas pats attiecas par samaksu pirms prece nav apskatīta. Lai nekļūtu par krāpnieku upuriem, jāizvēlas drošāks apmaiņas veids.

Tāpat Valsts policija atgādina nekādā gadījumā neievadīt savus personīgos datus un bankas kontu datus saitēs, ko atsūtījuši svešinieki, pirms neesat pārliecinājušies par šo saišu patiesumu.

Gadījumos, ja ir izkrāpti finanšu līdzekļi, iedzīvotājiem nekavējoties par to jāziņo savai bankai un jāvēršas policijā ar iesniegumu, proti,  elektroniski bez e– paraksta portālā "www.latvija.lv" vai elektroniski ar e– parakstu, sūtot iesniegumu uz "pasts@vp.gov.lv".

Savukārt riska informāciju par dažādām aizdomīgām darbībām interneta vidē iespējams nosūtīt izskatīšanai policijai mobilajā lietotnē "Mana drošība".