Augusta pēdējā sestdienā daudzi tūkstoši cilvēku valstīs ap Baltijas jūru vienosies Senās uguns nakts pasākumā.  27.augustā pulksten 20 Liepājas pludmalē pie izejas uz jūru Roņu ielā liepājnieki un pilsētas viesi aicināti pievienoties uguns iedegšanas akcijai un izbaudīt muzikālu koncertprogrammu "Radīts Latvijā", informē Kultūras pārvaldes projektu vadītāja Signe Blumberga.

Jūras krastā līdz ar saulrietu, no pulksten 20 baudīsim izcilāko latviešu komponistu melodijas čellista Valtera Pūces un pianista Daiņa Teņa īpaši veidotā koncertprogrammā. Mūziķi atskaņos tādus skaņdarbus kā Zigmara Liepiņa "Kvazimodo Dziedājums", Imanta Kalniņa "Apvij Rokas", Jāņa Lūsēna "Alises Iela", Valta Pūces "Balāde no izrādes "Šveiks", Raimonda Paula "Notici", Emīla Dārziņa "Melanholiskais Valsis" un citas melodijas pašu veidotās aranžijās.

Viens no akcijas mērķiem ir vairot izpratni un pievērst uzmanību, ka Baltijas jūrai nepieciešamas īpašas rūpes, ka tā vieno savas tautas un zemes. Par jūras tīrību, unikālo un atšķirīgo vidi vienlaikus jārūpējas visām valstīm un to iedzīvotājiem. Akcijai ik gadu atsaucas arvien vairāk Baltijas jūras piekrastes iedzīvotāju Igaunijā, Zviedrijā, Vācijā, Polijā un citviet. Latvijā šī akcija notiek jau vairāk nekā desmit gadu.

Aizsākums Senās uguns nakts pasākumam meklējams Somijā. Tur pagājušā gadsimta 70-tajos gados piekrastes iedzīvotāji sanāca kopā, lai aizdegtu ugunskurus un apliecinātu piekrastes iedzīvotāju vienotību, nodotu sveicienu saviem kaimiņiem un jūras braucējiem, kā arī atvadoties no vasaras.