Aizvadītajās trīs diennaktīs, laika posmā no šī gada 30.jūlija plkst. 6.30 līdz 2.augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēma 47 izsaukumus – astoņus uz ugunsgrēku dzēšanu, 31 uz glābšanas darbiem, bet astoņi no izsaukumiem bija maldinājumi.

Vakar pulksten 17.32 tika saņemts izsaukums Liepājā, kur uz piecstāvu dzīvojamās mājas balkona bija redzamas liesmas. Notikuma vietā konstatēts, ka ēkas ceturtā stāva balkonā deg loga rāmis 2 m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās desmit cilvēki. Pulksten 18.04 ugunsgrēks likvidēts.

Pulksten 16.42 VUGD saņēma izsaukumu uz Šķēdes ielu Liepājā, kur dega atkritumi 2 m2 platībā. Pulksten 17.19 ugunsgrēks likvidēts.

Piektdien ugunsdzēsēji glābēji Kurzemē saņēma 24 izsaukumus saistībā ar spēcīgā vēja radītajiem postījumiem. Lielākā daļa izsaukumu saņemti Liepājā, kur palīdzība bijusi vajadzīga 16 gadījumos. Lielākoties nolūzuši koki bija jānovāc no ceļa braucamās daļas, bet četros gadījumos nolūzuši koki bija uzkrituši uz vieglajām automašīnām – no tiem vienā gadījumā koks bija uzkritis vienlaicīgi uz trīs vieglajām automašīnām.

Sestdien saņemti divi izsaukumi saistībā ar vēja radītajiem postījumiem – Ventspils un Piltenes ielā Liepājā, kur ugunsdzēsēji glābēji nozāģēja aizlūzušus zarus, kas radīja apdraudējumu gājējiem.  

Visā Latvijā aizvadītajās trīs diennaktīs VUGD saņēma 293 izsaukumus – 84 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem viens bija meža ugunsgrēks, 160 uz glābšanas darbiem, bet 49 izsaukumi bija maldinājumi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Anete Strazdiņa.