Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 8.jūnija pulksten 6.30 līdz 9.jūnija pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēma desmit izsaukumus – trīs uz ugunsgrēku dzēšanu, trīs uz glābšanas darbiem, bet četri izsaukumi bija maldinājumi.

Šonakt pulksten 4.30 VUGD saņēma izsaukumu uz Klaipēdas ielu Liepājā, kur piecstāvu dzīvojamās mājas kāpņu telpā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka uz ieslēgtas plīts piededzis bez uzraudzības atstāts ēdiens. Dzīvoklī nebija uzstādīts dūmu detektors. Pulksten 4.48 darbi notikuma vietā pabeigti.

Analoģisks gadījums bija arī Kuldīgas novada Gudenieku pagastā. Arī tur nebija uzstādīts dūmu detektors.

VUGD atgādina, ka uz ieslēgtas plīts bez uzraudzības atstāts katls vai panna ar ēdienu var būt iemesls nopietnam ugunsgrēkam, kura rezultātā mājokļa iemītnieku un kaimiņu veselība un pat dzīvība var tikt apdraudēta. Neatstājiet ēdienu uz ieslēgtas plīts bez uzraudzības, kā arī uzstādiet savā mājoklī dūmu detektoru!

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 61 izsaukumu – 17 uz ugunsgrēku dzēšanu, 25 uz glābšanas darbiem, bet 19 izsaukumi bija maldinājumi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Anete Strazdiņa.